ПригодиСтаттіТема дня

Зливав ворогу дані про ЗСУ: в Корабельному районі судять проросійськи налаштованого мешканця

Григоровський має проросійські політичні погляди, - сказано в обвинувальному акті

Цей материал також доступний

“Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до ЗУ військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану” – за такою статтею Кримінального Кодексу наразі в Корабельному районному суді міста Миколаєва на лаві підсудних перебуває Сергій Григорович Григоровський.

Справа надійшла до суду в 2024 році. У підготовчому судовому засіданні, що відбулося 14 березня, прокурор подав клопотання про продовження тримання обвинуваченого під вартою, поки триває суд, ще на 60 діб.

При цьому захисник Григоровського (Олександр Порибкін) просив відмовити прокурору та обрати обвинуваченому домашній арешт, стверджуючи, що той, начебто, не має наміру переховуватись від суду, має сталі соціальні зв’язки, постійне місце мешкання.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вирішив продовжити відносно Григоровського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, виходячи із наступного:

Григоровський обвинувачується у вчиненні умисного, особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки України, зокрема за ч.3 статті 114-2 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років;

Репутація обвинуваченого, який не працевлаштований, розлучений, утриманців не має, тобто не має стійких соціальних зв`язків, або інших чинників, які б утримували його від втечі, усвідомлюючи покарання, яке йому загрожує в разі визнання винним за вироком суду, матиме можливість переховуватись від суду з метою уникнення відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення;

– Крім того, обвинувачений, маючи проросійські політичні погляди, знаючи про те, що на даний час частина території України знаходиться під тимчасовою окупацією країни-агресора рф та не знаходиться під контролем правоохоронних органів України, що унеможливить його розшук, дає підстави дійти висновку про доведеність ризику можливого переховування обвинуваченого від суду.

Відповідно до обвинувального акту, Григоровський добровільно надав відомості представникам держави-агресора, яких встановити та затримати не вдалось за можливе. Тому є підстави вважати, що він і надалі буде співпрацювати з представниками рф, якщо його звільнити з-під варти.

Щодо наявності названого ризику також свідчить той факт, що, знаходячись на волі, при наявній можливості припинити вчиняти кримінальні правопорушення, добровільно свою злочинну діяльність Григоровський не зупинив. Такі злочинні дії обвинуваченого були припинені лише під час його затримання правоохоронним органом.

Оцінюючи баланс між правом особи на свободу та суспільні інтереси безпеки, суд схиляється до думки, що саме суспільні інтереси безпеки мають пріоритет. Тому в даному випадку суд навіть не призначив обвинуваченому розмір застави, а продовжив для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, поки що до 13.05.2024 р. включно.

На засіданнях 9 та 12 квітня адвокат обвинуваченого просив суд дозволити Григоровському під час судового розгляду перебувати поруч із захисником, поза межами скляної кабіни та без застосування відносно нього спеціальних засобів, щоб обвинувачений мав можливість отримувати належну правову допомогу.

Суддя це дозволила (за умови дотримання конвоїрами заходів безпеки), враховуючи, що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, порядок у залі судового засідання жодного разу не порушував.

“І хоча останній обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, однак загроза суспільній безпеці та учасникам процесу під час судового розгляду та ризик втечі не підтверджуються жодними фактичними обставинами”, – йдеться у відповідній Ухвалі суду.

Судовий розгляд справи триває.

Наталія Бєлова

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button