Суспільство

Нові виклики освіти: в Україні закриють малі школи. Де будуть навчаться діти

Відповідь на нові виклики освіти: з 2025 року українські школи з менш ніж 45 учнями закриватимуться

У рішенні Міністерства освіти і науки України оголошено, що з 1 вересня 2025 року держава припинить фінансування шкіл, в яких навчається менше 45 учнів. Це стосуватиметься переважно навчальних закладів у сільських місцевостях, де кількість учнів традиційно нижча. Про це повідомляє  прес-служба  МОН.

Основні положення нововведення

Згідно з повідомленням прес-служби МОН, таке рішення є частиною ширшої стратегії оптимізації системи освіти в країні. Зокрема, уряд запроваджує обмеження на фінансування зарплат учителів у школах з кількістю учнів менше 45 осіб з 2025 року, а з 2026 року – у школах з менше ніж 60 учнями.

Це рішення не стосуватиметься початкових шкіл і буде застосоване лише до шкіл 5-11 класів. Таким чином, держава сподівається підвищити якість освіти, зосереджуючи ресурси на більших та краще обладнаних навчальних закладах.

Що це означає для малих шкіл

Відповідно до нової політики, громади матимуть вибір: або організовувати довезення учнів до найближчих більших шкіл, або знаходити фінансування для роботи вчителів малих шкіл із місцевих бюджетів. Це, безперечно, викликає занепокоєння серед батьків та освітянської спільноти, які побоюються, що діти з сільських районів можуть зіткнутися з додатковими труднощами у доступі до якісної освіти.

Вплив на учнів та вчителів

Учні, що навчаються в малих школах, тепер можуть бути змушені подорожувати на більші відстані до так званих опорних шкіл, які будуть обладнані для прийому дітей з різних населених пунктів. Вчителям, у свою чергу, пропонуються можливості перекваліфікації або переведення в опорні школи.

Реакція громадськості

Суспільство розділилося у своїй реакції на це рішення. Деякі підтримують ініціативу як крок до модернізації та покращення освітньої інфраструктури, інші ж вбачають у ній загрозу для малих громад та освітньої доступності в сільських районах.

Це рішення викликає багато запитань: чи дійсно воно призведе до покращення якості освіти? Як воно вплине на соціальну справедливість та рівність у доступі до освіти? Ці та інші питання залишаються відкритими.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button