Суспільство

УПЦ МП заборонили доступ до Києво-Печерської Лаври для поминання загиблих від війни

На тлі підготовки до відзначення другої річниці від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, виник конфлікт навколо Києво-Печерської Лаври. Представники Православної Церкви України (ПЦУ) звернулися до Національний заповідник Києво-Печерська лавра  із проханням дозволити проведення богослужіння на честь упокоєння душ загиблих через російську агресію. Богослужіння планувалося провести у печерах поруч з православними святинями Лаври, де мали брати участь віряни, військовослужбовці та капелани.

☝️Заповідник з метою проведення даного заходу звернувся до чоловічого монастиря УПЦ, який фактично продовжує користуватися частиною об’єктів Нижньої лаври до набрання законної сили рішення суду.
☝️У відповідь до Заповідника надійшов лист, яким фактично було відмовлено у наданні доступу захисникам України і капеланам разом з їхніми духовними наставниками від ПЦУ. В той же час Монастир повідомив Заповідник про розпочатий поточний ремонт у Ближніх печерах.

З метою забезпечення вільного доступу усіх громадян, незалежно від їхніх релігійних переконань, до святинь Києво–Печерської лаври, в межах діючого законодавства, Заповідник розпочинає процедуру повернення культурних цінностей та реліквій, розташованих у Ближніх печерах.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button