КультураСуспільство

"Це як розрада на тлі подій", - інженерка з Миколаєва, яка у вільний час співає в ансамблі "Океаночка"

Від початку повномасштабного вторгнення Надія залишалася в Миколаєві. ВІДЕО

Цей материал також доступний

Інженерка Надія з Миколаєва працює в лабораторії питної води, а у вільний час співає у народному вокальному ансамблі “Океаночка” Миколаївського міського палацу культури «Корабельний». Жінка розповідає, що пісня їй допомагає відволіктися від війни. Своєю історією Надія поділилася з Суспільним.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Надія залишалася у Миколаєві. З шести співробітників лабораторії працювати залишалася вона та її начальниця. “Навіть і не хотілося нікуди виїздити. Я думала, що я, мабуть, потрібна тут, бо нема кому працювати”, — каже Надія.

Надія на робочому місці в лабораторії

Учасниця хору говорить, почала співати, аби з користю проводити дозвілля.

“Я вже в такому віці, коли сімейні справи відійшли на другий план, і з’являється певний час, щоб зайняти себе. Пісня мені дуже допомагає, тим більше, що колектив у нас дружній, майже сімейні відносини. Це як розрада на тлі подій, що зараз в Україні. Мабуть, інакше ми б не вижили”, — говорить жінка.

У репертуарі ансамблю – народні та естрадні пісні. Виконують сольно або у малому складі. Раніше гурток відвідували 30 людей, а з 2022 року — дев’ять.

“Поновили ми репетиції з четвертого квітня 2023 року. Понад рік ми не бачились. Зустріч була дуже зворушливою. Ми виступали на День Незалежності України у маленькому дворику нашого палацу”, — говорить учасниця хору.

Колектив ансамблю збирається на репетиції двічі на тиждень. Підготовка до виступу триває щонайменше два місяці, каже Надія. Заходи організовують у Миколаєві та області, проте від початку повномасштабного вторгнення вони відбуваються камерно, розповідає співачка.

“Треба витратити багато часу, тому що з усіма вивчити партії, щоб вони звучали гарно, досконало, емоційно. Без пісні, особисто мені, дуже важко. Є такі, як я, і є багато людей, які хочуть почути, щось окрім новин, окрім сирен, і, я так розумію, якщо є люди, яким це потрібно, то ми повинні співати”, — каже Надія.

У березні 2024 року ансамбль “Океаночка” має підтвердити власний статус “народного” колективу. Надія розповідає, мають підготувати 24 пісні.

Раніше ми повідомляли:

Читайте також:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Back to top button