ПригодиСуспільствоТема дня

Бої на Миколаївщині завадили висадці російського десанту, - командувач ВМС розповів про перші удари "Нептунами"

Віцеадмірал Неїжпапа пояснив, що росія мала панування і в повітрі, і на морі...

Цей материал також доступний

Командувач ВМС Олексій Неїжпапа сказав, що лише завдяки тому, що українські бійці зупинили ворога у Миколаївській області, росіяни не стали проводити десантну операцію в Чорноморській операційній зоні.

Про це віцеадмірал розповів в інтерв’ю «Українській правді».

Неїжпапа пояснив, що росія мала панування і в повітрі, і на морі, необхідні для висадки на узбережжі, але морська десантна операція, як правило, проводиться в напрямку основного удару противника і за відповідних умов на суходолі.

— Після повномасштабного вторгнення противник просунувся до Миколаєва, потім пішов на північний захід в обхід Миколаєва в напрямку Вознесенська, щоб увійти в тил Одеської області. Якби тоді наша 80-та бригада Десантно-штурмових військ не зупинила ворога під Вознесенськом, тоді були б створені умови для того, щоб русня почала десантну операцію в Чорноморській операційній зоні.

Але Військово-морські сили не стояли на місці. Ми здійснювали мінне оборонне загородження на доступних для десанту ділянках. З перших днів підрозділ артилерії морської піхоти й інших бригад, які дислокувалися на той час на Одещині, були заведені в район вогневих позицій. Посилили радіотехнічну, радіолокаційну розвідку як із залученням радіотехнічних постів, так і безпілотних комплексів “Байрактар”, щоб виявляти десант противника, – сказав Олексій Неїжпапа.

Також він зазначив, що перший удар «Нептунами» був по російському фрегату «Адмірал Ессен», який дуже близько підійшов до українського берега у Миколаївській області.

За його словами, російський корабель рухався у напрямку порту «Південний», між «Південним» і Очаковим, в районі Рибаківки Миколаївської області здійснював демонстраційні дії. За ним вздовж Тендрівської коси ішли інші російські десантні кораблі.

— Ми готувалися теж до таких дій противника. Так, десантування не відбулися, тому що не було на той час створено умов на суходолі, в першу чергу. По-друге, ви знаєте цю історію, коли ми перший раз ударили ракетами «Нептун» по фрегату «Адмірал Ессен». А потім був той же крейсер «Москва». І противник зрозумів, що просто так зайти до наших берегів, не втонувши, буде дуже важко. Тому, звісно, він відмовився від морської десантної операції. […] А коли «Ессен» підійшов, ми вирішили спробувати, що ж може наш «Нептун». Перші пуски не були настільки вдалі, як по крейсеру «Москва», але тоді вперше був пошкоджений цей фрегат «Ессен» Було там декілька «двохсотих» у них на борту, наскільки мені відомо. Корабель терміново повернувся в Севастополь на ремонт, ракета не попала прямо в борт, я так розумію. Був підрив безпосередньо біля корабля, пошкодило систему озброєння на цьому фрегаті. І саме цікаве, що вони навіть збили свій власний літак прямо біля берега, який здійснював прикриття кораблів з повітря. Отаке було перше застосування, – зазначив командувач ВМС.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button