ЕкономікаСуспільство

До місцевих бюджетів Миколаївщини в 2023 році мобілізовано вже 642,3 млн грн плати за землю

Що на 195 млн гривень більше, порівняно з 10 місяцями 2022 року

Цей материал також доступний

Плата за землю є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць Миколаївщини та традиційно залишається у трійці лідерів податкових надходжень до місцевих бюджетів.

Фахівцями ДПС Миколаївщини приділяється значна увага ефективному адмініструванню земельного податку та орендної плати за землю, проводиться активна робота з проведення звірок із землевласниками, землекористувачами, орендарями щодо наявної площі земельних ділянок та використання пільг.

За результатами цієї роботи, у січні – жовтні 2023 року до місцевих бюджетів мобілізовано земельного податку та орендної плати за землю у сумі 642,3 млн грн, що на 195 млн гривень більше, порівняно з 10 місяцями 2022 року. Зокрема, від cуб’єктів господарювання – юридичних осіб до місцевих бюджетів надійшло плати за землю у сумі 455,3 млн грн, від фізичних осіб та громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки, – 187 млн гривень.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

“Звертаємося до власників землі і землекористувачів з проханням своєчасно розраховуватися з бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються на розвиток та вирішення соціально-економічних питань місцевих громад”, – сказано в повідомленні Головного управління ДПС у Миколаївській області.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button