Міжнародні резерви України скорочуються, - НБУ
Це пояснюють інтервенціями Нацбанку та борговими виплатами країни в іноземній валюті
Міжнародні резерви України станом на 1 листопада 2023 року становили 38,9 мільярда доларів, тобто у жовтні вони знизились на 1,9%, про що повідомляє пресслужба Національного банку.
У НБУ пояснили, що динаміка зниження резервів зумовлювалась інтервенціями та борговими виплатами країни в іноземній валюті. Водночас обидва чинники були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів. Загалом упродовж жовтня динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників. Зокрема, операції Нацбанку на валютному ринку України – регулятор у жовтні продав на валютному ринку 3,35 мільярди доларів та викупив до резервів 14 мільйонів доларів. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив 3,34 млрд доларів порівняно із 2,69 млрд доларів у вересні.
Зростання інтервенцій насамперед зумовлювалося ситуативним збільшенням попиту на валюту в перші дні переходу від фіксації курсу до режиму керованої гнучкості курсу.
Також на резерви вплинули надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу.
На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 3,31 мільярди доларів: 1,59 млрд дол – макрофінансова допомога від ЄС; 1,15 млрд дол – грант від США через Цільовий фонд донорів Світового банку; 572,7 млн дол – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Уряд виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 892,5 млн дол. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 80,1 млн дол.
Також у жовтні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 247,2 млн дол.
“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту”, – резюмували в Нацбанку.