ЕкономікаСуспільствоТема дня

"Нам потрібен такий економічний "Рамштайн", - директор санкційної політики про відродження МГЗ

Список рухомого та нерухомого майна Дерипаски в Україні зайняв 16 сторінок

Цей материал також доступний

У Миколаївській області продовжується процес Миколаївського глиноземного заводу у власність держави. Подробиці справи Суспільному розповіла директор департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Багатих.

Рішення про передачу державі 100% рухомого та нерухомого майна підсанкціонного російського олігарха Олега Дерипаски на території України ухвалила Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України 16 червня 2023 року. За словами директора департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України Інни Багатих, у визначенні переліку власності Дерипаски в Україні брали участь СБУ, Бюро економічної безпеки, Державне бюро розслідувань та розвідувальні органи.

Нагадаємо, “Корабелів.Інфо” писали:
Квартири, авто, цехи та гроші… Повний список націоналізованого Україною майна у власника МГЗ Дерипаски

Список рухомого та нерухомого майна Дерипаски в Україні зайняв 16 сторінок. Інна Багатих каже, що за даними Служби безпеки України, вартість стягнутих активів може сягати 10 мільйонів гривень. Серед основних – об’єкти в Миколаєві та Миколаївській області.

-Це, звичайно, Миколаївський глиноземний завод – перлина за фактом активів та один з унікальних заводів на території України, це сервісний центр “Металург”, що знаходиться в селі Галицинове Миколаївської області, це ТОВ “Час IT”, ТОВ «Охорона МГЗ», ще низка підприємств, що супроводжують ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”, – розповідає Інна Багатих.

9 серпня 2023 року кореспонденти направили запит генеральному директору та голові профкому Миколаївського глиноземного заводу щодо наслідків цього рішення для підприємства та колективу. Станом на 1 вересня відповідей не було.

За даними від департаменту економіки до зупинки діяльності підприємства 24 лютого 2022 року на Миколаївському глиноземному заводі працювало 1400 фахівців, ще близько трьох тисяч п’ятисот було залучено у супутніх структурах — охорона, логістика, обслуговування. 2021 року ТОВ НДЗ сплатило податки на суму 214 мільйонів 500 тисяч гривень.

За словами Інни Багатих, у рішенні суду про передачу активів державі зазначено, що воно остаточне та оскарженню в Україні не підлягає. Тобто усі стягнені активи вже належать державі України. Далі Кабінет Міністрів своїм розпорядженням має передати ці активи до управління. Як правило, каже директор департаменту санкційної політики мін’юсту, ці функції виконує Фонд державного майна України, який визначає подальшу долю об’єктів, зокрема щодо продовження діяльності та форми власності.

За словами кандидата економічних наук, керівника Миколаївської обласної організації Спілки економістів України Олексія Мірошниченка, для продовження успішної діяльності МГЗ, як і для відродження української економіки, потрібна максимальна інтеграція у світові економічні схеми.

“Нам потрібен такий економічний “Рамштайн”, якби наші представники – Міністерства економіки, державних органів з Міністрами економіки відповідних розвинених країн просто думали: “Як?”. Там уряд не управляє бізнесом, але він може допомогти, він може порадити своєму бізнесу звернути увагу на це підприємство, тому що скажемо все одно світовий ринок алюмінію дуже великий. І тоді це підприємство працюватиме абсолютно ефективно, нормально і робитиме свій внесок у світову економіку”, – каже Олексій Мірошниченко.

Зміна профілю виробництва цього підприємства – наприклад, як порт небажано, каже економіст. При цьому, Олексій Мірошниченко, спираючись на міжнародний досвід, додає, що держава не є ефективним менеджером. Оптимальним варіантом називає покупку провідними світовими виробниками алюмінію акцій Миколаївського глиноземного заводу.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button