Суспільство

На виплати військовим йде третина бюджету України, - Мінфін

У липні на оплату праці військових спрямували 76,9 млрд грн

Цей материал також доступний

Грошове утримання військових є найбільшою статтею видатків загального фонду державного бюджету, а за сім місяців 2023 року становило майже 520 млрд грн або третину всіх видатків, повідомляє Міністерство фінансів.

Усього за січень-липень цього року видатки загального фонду державного бюджету становили 1,64 тлрн грн, з яких у липні – 231,8 млрд грн.

Найбільшою статтею видатків (40,8% від загального обсягу) була оплату праці з нарахуваннями – на неї витратили 669,9 млрд грн. Причому на грошове утримання військовослужбовців спрямовано 518,8 млрд грн. У липні всього на оплату праці спрямували 100,5 млрд грн, з яких для військових – 76,9 млрд грн.

Другою найбільшою статтею є оплата використання товарів і послуг (24,8% від загального обсягу видатків) – на неї спрямували 406,3 млрд грн, зокрема 65,3 млрд грн у липні.

Більше половини цієї суми також йде на Збройні Сили: 276,9 млрд грн витратили на придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, засобів індивідуального захисту, пального, харчування тощо. Ще 78,6 млрд грн перераховано Національною службою здоров’я на програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Третьою за обсягом статтею було соціальне забезпечення (пенсії, стипендії тощо) – 304,6 млрд грн. З них 159 млрд грн спрямували на трансферт Пенсійному фонду для забезпечення виплати пенсій, 105,5 млрд грн – для виплати Міністерством соціальної політики на соціальний захист та підтримку населення.

Також серед найбільших статей – трансферти місцевим бюджетам (5,6% всіх видатків, або 92,3 млрд грн) та обслуговування державного боргу (7,8% видатків, або 128,1 млрд грн).

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button