Пригоди

Не йдеться про фізосіб: у НБУ спростували новину про доповіді щодо карткових операцій українців

Цього поки що не планують впроваджувати

Цей материал також доступний

В Національному банку України прокоментували новину про те, що банки щотижня доповідатимуть НБУ про карткові операції українців и зазначили, що запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб.

“Інформація про те, що Національний банк збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності. У листі НБУ (№ 25−0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб”, — йдеться у повідомленні Національного банку.

Національний банк з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг — юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25−0005/38228, мета якого — звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах.

Національний банк використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button