Суспільство

Випускники станцювали вальс біля зруйнованої гімназії в Корабельному

Рік дистанційного навчання, повітряна тривога, блекаути...

Цей материал також доступний

У Миколаєві випускники 9-го та 4-го класу другого червня співали пісні та танцювали вальс на подвір’ї своєї гімназії, яку зруйнували російська війська. 28 липня 2022 року о 5 ранку три російські ракети влучили у заклад. Школярі рік навчалися дистанційно. Однак випускний вальс прийшли станцювати до рідного закладу.

З випускниками та педагогами поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Рік дистанційного навчання, повітряна тривога, блекаути – все це пережили діти та вчителі Миколаївської гімназії №49, втім попри всі складнощі навчальний рік завершено.

“156 здобувачів освіти Миколаївської гімназії №49 завершили навчальний рік успішно. Плануємо перейти в очний режим. Плануємо, що нас закріплять за іншою школою і я вважаю, що ми повинні всі згуртуватися разом і працювати далі. Будівлю внесли в проект відбудови, а там буде все залежить, коли закінчиться війна”, — розповіла директорка.

Класна керівниця 9-го класу Катерина Чопенко готувала вальс разом з дітьми. За її словами, гімназія була не просто роботою, а її натхнення.

“Це був клас мого 9 випускного класу. На жаль, там залишились ті речі, які я готувала для того, щоб подарувати їм в цей день. Кожного разу, коли вони приходили до школи, щось забували. Там окуляри, зарядку від телефону, я все це збирала. І кожного вересня ми з ними писали листи, наші мрії й взагалі листи собі на майбутнє. Для того, щоб під час нашого випускного зачитати їх”, — говорить Катерина Чопенко.

Дев’ятикласниця Катерина розповіла про пережитий рік.

“Завдяки ЗСУ, ми закінчили цей рік. Навчалися дистанційно, але дякуючи вчителям, ми пройшли цей важкий шлях. Дуже сумно, тому що ми сподівалися, що це все буде якось по-іншому, не буде на фоні цього, а буде на фоні нашої гарної, чудової школи”, — каже Катерина.

вальс, гімназісти, випускники, гімназія №49
Вальс на фоні зруйнової гімназії. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

Учень 4-го класу Данило говорить, що вірить у відновлення рідної гімназії.

“Коли я дивився на школу, було дуже сумно, але я вірив, що все буде добре і нашу школу відбудують”, — розповів школяр.

Рашіше ми повідомляли:

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button