СуспільствоТема дня

В Миколаєві через 8 років знову почали розробляти Стратегію розвитку міста

Документ передбачатиме розвиток міста до 2027 року

Цей материал також доступний

Міська рада розпочала роботу над підготовкою Стратегії розвитку Миколаєва до 2027 року, про що стало відомо під час засідання робочої групи, яка готуватиме проект документу.

Як повідомляє пресслужба міськради, до складу робочої групи з розробки стратегії увійшли представники виконавчих органів міської ради, інститутів громадянського суспільства, вищих навчальних закладів, бізнес спільноти та депутати, всього 36 осіб, а очолив її перший заступник міського голови Віталій Луков. Мер Олександр Сєнкевич зазначив: хоча бойові дії ще не закінчились, вже сьогодні потрібно готувати основу для повоєнного відновлення Миколаєва. Цього неможливо досягти без розробки таких документів, як Генеральний план та стратегія розвитку міста.

Наразі Генеральний план готується компанією One Works за підтримки Європейської Економічної Комісії ООН та за участі уряду Данії. Що стосується розробки Стратегії розвитку міста, то до неї, окрім місцевих фахівців, залучено й експертів ПРООН.

Беручи до уваги важливість документу, мер зазначив, що ця робота має бути ефективною та націленою на отримання максимального результату.

“Дуже важливо, аби підготовка стратегії розвитку Миколаєва відбувалась синхронізовано з розробкою Генерального плану”, – підкреслив Олександр Сєнкевич.

У свою чергу, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко зазначила, що до підготовки Стратегії розвитку Миколаєва було вирішено залучити також представника компанії One Works. Це якраз і дозволить синхронізувати роботу по обох напрямках.

У засіданні робочої групи взяла участь експерт ПРООН Олена Нижник, яка безпосередньо допомагатиме розробляти цей важливий документ. Вона має фахові знання та багаторічний досвід роботи.

“Я ще не зустрічала такої громади, для якої одночасно розробляють Генеральний план і стратегію розвитку. Ці процеси, дійсно, мають бути взаємопов’язаними. Тоді вийде документ, який буде не просто філософією розвитку і поглядом зверху на можливий розвиток громади. Вийде документ, який матиме практичне значення”, – зазначила Олена Нижник.

Експерт ПРООН представила кабінетне дослідження соціально-економічної ситуації у Миколаєві, а також загальну методологію розробки проєкту Стратегії розвитку нашого міста та план заходів з її реалізації.

Варто нагадати, що одним із гасел Олександра Сєнкевича на мерських виборах 2015 року було створення стратегії розвитку міста. Для чого навіть була створена “Агенція розвитку Миколаєва”, яка проводила пафосні збори, проте в результаті змогла видати лише проміжний варіант документу.

Раніше ми писали:

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button