Суспільство

Без доступу до моря: як готуються до літнього сезону бази відпочинку в Миколаївській області

Відкриті лише деякі готелі

Цей материал також доступний

Другий рік поспіль бази відпочинку в курортному містечку Коблево працюють, приймаючи мінімальну кількість гостей. Цього року прибережна зона буде закрита для відвідувань, відкриті лише деякі готелі без доступу до моря. Про підготовку бази відпочинку до літнього кореспондента Громадського розповів власник однієї з них Артур Разумний, – повідомляє Суспільне.

Артур Розумний у туристичному бізнесі – вже 12 років. Його готель у Коблеві з перших днів повномасштабної війни продовжував працювати.

“Зараз дуже важко, як усі розуміють, у такий час військовий, але ми намагаємося працювати. Для нас наш готель – це як такий пункт незламності”, – розповів власник бізнесу.

За словами Артура Розумного, з початку 2022 року у готелі розпочалися перші проблеми: недостатнє фінансування, зменшилась кількість гостей, туризм не розвивався. Але працювати продовжували, щоби дати людям можливість відпочити.

“Минулий рік ми працювали на 99% для того, щоб люди з Миколаєва могли приїхати, сходити в душ, побути у нас одну добу і повертатися до Миколаєва у своїх справах. Коли у місті не було води, Коблево було таким першим місцем, де можна було просто сходити у душ”, – каже чоловік.

Під час літнього сезону 2023 року, каже Артур Розумний, планують працювати у звичному режимі: запустять басейни, відкриють ресторан на березі моря.

“Але надій на цей сезон немає, тому що ми розуміємо, що на пляжі заборона, у морі міни, у нас немає ні моря, ні пляжу, і для нас це відсутність попиту на нашу послугу”, – сказав власник бази відпочинку.

Найбільшим випробуванням під час воєнного стану, розповів Артур, стали податки, які нараховувалися у повному обсязі.

“Це податок на землю, податок на кожен квадратний метр нерухомості. Усі податки нарахували в повному обсязі, немає жодної гривні знижки. Вже зараз порушується питання підняття електроенергії та питання авансових платежів наперед за електроенергію як раніше, але ніхто не розуміє, що бізнес має нема грошей.

“Незважаючи на складнощі, наш готель працює і ми навіть цього року в будь-який час чекаємо всіх гостей. Насамперед ми завжди, коли готуємося, ми працюємо в мінус, сподіваємося тільки на те, що в липні-серпні якась кількість гостей дозволить нам вийти у плюс у прибуток”, – розповів Артур Розумний.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button