Пригоди

Суд зобов’язав міськраду оприлюднити дані про зарплати Сєнкевича та його команди

Чиновники намагалися відстрочити оприлюднення інформації до кінця воєнного стану

Цей материал також доступний

Миколаївська міська рада відмовилась надати журналістам дані про заробітні плати та премії, які в 2022 році отримувало її керівництво, проте Центр журналістських розслідувань оскаржив ненадання публічної інформації, а Миколаївський окружний адміністративний суд зобов’язав чиновників повідомити ці дані у відповіді на запит.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, чиновники намагалися відстрочити оприлюднення інформації про зарплати міського голови, його заступників та помічників до кінця воєнного стану. Згодом, вже під час судового розгляду, відмову в наданні публічної інформації в міській раді пояснили втратою комп’ютерів, де, нібито, зберігалися ці дані.

Виявилося, що на початку лютого 2023 року після інвентаризації у Миколаївській мерії виявили нестачу техніки на 2,8 млн грн. Однак заяву про вчинення ймовірної крадіжки чиновники подали до поліції лише в кінці березня – після того, як на її відсутність вказали журналісти.

Завдяки юристам ГО “Платформа прав людини” кореспонденти Центру змогли довести у суді незаконність відмови мерії надати дані про зарплати та премії керівництва міста.

Суд констатував, що інформація про заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування є публічною інформацією і доступ до неї не може бути обмежений. А сам по собі воєнний стан не може бути причиною для відмови чи відстрочки надання публічних даних.

“Відповідач відстрочив строк надання інформації до закінчення обставин непереборної сили – воєнного стану в Україні. Однак не конкретизував, яким чином запровадження воєнного стану в Україні вплинуло на технічну неможливість надання запитуваної інформації”, – йдеться у рішенні суду.

Не переконали суддів і намагання чиновників пояснити відстрочку в наданні публічної інформації втратою комп’ютера. Облік заробітної плати працівників міськради ведеться також у паперовому вигляді, а про зникнення документів нічого не відомо.

Згідно з рішенням суду, у Миколаївській міській раді повинні негайно надати журналістам запитувану інформацію.

Связанные статьи

2 комментариев

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button