Хто з українців може розраховувати у квітні на підвищення пенсії

З 1 квітня 2023 відбудеться перерахунок

Черговий перерахунок пенсій в Україні відбудеться в квітні 2023. На підвищення виплат може розраховувати одна з категорій пенсіонерів.

Докладніше про те, кому і на скільки підвищать пенсії повідомляє РБК-Україна.

З 1 квітня 2023 перерахують українцям виплати, які вийшли на пенсію за віком, але продовжують працювати та отримувати страховий стаж.

Розмір пенсії буде збільшено, якщо востаннє перерахунок проводився два роки тому чи раніше, тобто стаж збільшився щонайменше на 24 місяці.

Наприклад, якщо людина вийшла на пенсію (або їй провели перерахунок) у 2021 році і продовжує працювати дотепер, то зараз вона може розраховувати на підвищення виплат.

На скільки зросте пенсія залежить від стажу та розміру заробітної плати. Для кожного пенсіонера сума перерахунку є індивідуальною.

Органи Пенсійного фонду України проведуть перерахунок за матеріалами пенсійних справ та без особистого звернення громадян. Подавати додатково заяву не потрібно.

Розмір пенсії перераховується автоматично. Дізнатись детальну інформацію про доплати можна буде після перерахунку в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.

Пенсію після квітневого підвищення почнуть виплачувати вже в травні.

У квітні 2023 пенсіонери продовжать отримувати щомісячні доплати за віком. Цю програму ініціював президент Володимир Зеленський.

Набдавки до основної пенсії становитимуть:

  • для осіб віком від 70 років – 300 грн;
  • для осіб від 75 до 80 років – 456 грн;
  • пенсіонерам віком від 80 років – 570 грн.

Дана доплата встановлюється незалежно від виду пенсії, тривалості страхового стажу та факту роботи, закону, за яким призначена пенсія.

Варто зазначити, наступне збільшення розміру пенсій в Україні планується в липні 2023. Пенсійні виплати державним службовцям та науковцям, призначені до 31 грудня 2022, проіндексують на коефіцієнт 1,2.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button