Пригоди

Екоінспекція звернулася до прокуратури: біля мерії Миколаєва спиляли багаторічні блакитні ялини

В управлінні екології міськради назвали спил дерев законним і плановим

У Миколаєві станом на п’ятницю, 27 січня 2023 року, спиляли всі блакитні ялинки поруч із фасадом будівлі міської ради, про що повідомляє кореспондент “Преступности.НЕТ”.

Начальник управління екології Миколаївської міської ради Тетяна Скібіцька зі свого боку заявила, що в листопаді 2022 року міська рада звернулася до департаменту житлово-комунального господарства з проханням надати висновок про стан дерев поблизу будівлі. Причина заяви – падіння двох дерев під час негоди.

За словами Скібіцької, управління екології міськради оперативно зібрало комісію і провело експертизу, внаслідок якої з’ясувалося, що коріння дерев роками руйнувало фундамент міської ради і досягло вікової межі. Крім цього, згідно з державними будівельними нормами дерева мають висаджуватися на відстані щонайменше 5 метрів від будівлі. Відстань між ялинками та міською радою наразі менш як три метри, що вже є суттєвим порушенням. В управлінні також заявили, що з кожним роком дерева все більше нахилялися, і їх доводилося прив’язувати дротами.

В управлінні екології міськради назвали спил дерев законним і плановим.

Тим часом, як стало відомо виданню, Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) під час обстеження дерев за участю представника Департаменту ЖКГ у грудні минулого року робила висновок про те, що дерева в доброму стані, та надала своє зауваження щодо планів комунальників, яке забороняло спилювати ялини.

27 січня співробітники Держекоінспекції прибули до будівлі мерії і зафіксували знищення дерев. Згідно з нормативами Кабміну від 2012 року збиток оцінено у 84 тисячі гривень.

У зв’язку з цим порушенням представники Державної екоінспекції Південно-Західного округу вже звернулися до прокуратури.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button