Суспільство

В Україні зафіксовано перший випадок зараження "Кракеном"

В Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 “Omicron” XBB.1.5, або “Кракен”. Випадок зафіксовано в Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які могли б робити його небезпечнішим за інші субраріанти. Проте, порівняно з попередніми субоваріантами, XBB.1.5 найефективніше ухиляється від імунної відповіді людини і здатний спричинити серйозні захворювання в літніх людей і людей з ослабленим імунітетом.

На своєму засіданні 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він досить швидко заміщає стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше (наприклад, у США з 1% на 47 тижні 2022 року до 8% на 50 тижні).

Із 22 жовтня 2022 р. до 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, спричинених субваріантом Omicron XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєстрували у Сполучених Штатах Америки (82,2%), Великій Британії (8,1%) і Данії (2,2%).

Нагадуємо, що вакцинація є головним засобом уберегтися від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів.

Центр громадського здоров’я на постійній основі здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV-2, і з початку такого нагляду вже було зроблено понад 900 секвенувань.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button