ПригодиСтатті

У Миколаєві за рекордну вартість закупили 10 тисяч OSB-плит для розбитих обстрілами вікон

Аналіз інформації в системі ProZorro

Ціна на стандартні OSB-плити, придбані бюджетниками для заміни розбитих обстрілами вікон житлових будинків і соціальних закладів, відрізняється майже вдвічі: від 419 до 720 грн за лист. Найвищу ціну заплатили комунальники Нікополя та Миколаївська обласна військова адміністрація.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань на підставі аналізу інформації в системі ProZorro щодо закупівель OSB-плит коштом місцевих бюджетів.

У населених пунктах, які часто обстрілюють російські війська, один із найбільш затребуваних матеріалів – OSB-плити. Ними захищають вітрини комерційних приміщень, тими ж плитами масово замінюють вибиті вікна в житлових будинках і соціальних закладах.

Стандартним товаром для закупівель стала плита OSB-3 (водостійка, призначена для зовнішніх робіт – Ред.) товщиною 10 мм, і розмірами 1250х2500 мм. З огляду на ці параметри, Журналісти перевірив закупівлі, проведені з літа 2022 року по січень 2023 року комунальними підприємствами та бюджетними установами Миколаєва, Херсона, Нікополя Запорізької області, Харкова та Сум.

Найнижча ціна закупівлі таких плит була у департаменту цивільного захисту населення Сумської ОВА, який у листопаді провів повний конкурс за участю 7 постачальників, і придбав у фізособи-підприємця 960 аркушів на загальну суму 423 тис. грн. Ціна однієї плити без ПДВ склала 367 грн.

На другому місці опинилася Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба, яка в грудні 2022 року придбала 193 тис. аркушів OSB-плит на суму 80,9 млн. грн. ТОВ “ІНЖЕНЕРНА КОМПАНІЯ “С”-ПРОМ” поставила рятувальникам один лист за ціною 420 грн без ПДВ. Закупівля була проведена без залучення електронної системи. Придбали OSB-плити в одного постачальника, у договорі в ProZorro не оприлюднили. До речі, це була найбільша партія цього будматеріалу, придбана за одним договором.

А ось найдорожче за OSB-плити платили в Нікополі. Місцеве КП “Міська житлово-комунальна інспекція” заплатило про фізособу-підприємця Андрія Мєшкова понад 5 млн грн за 6964 плити. Комунальники уклали з цим постачальником два договори, ціна однієї плити в обох контрактах однакова – 720 грн. без ПДВ.

Лише трохи не дотягнули ціну до рекорду в департаменті містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА. Тут у грудні придбали десять тисяч OSB-плит на 6,95 млн грн у місцевого ТОВ “Майстер Буд-Монтаж”. Ціна одного листа стандартного розміру 1250х2500х10 склала 695 грн. без ПДВ. Обидві закупівлі були проведені без конкурсу і без залучення електронної системи.

За даними реєстру юридичних осіб, ТОВ “Майстер Буд-Монтаж” зареєстровано в Миколаєві 2020 року зі статутним фондом 2 тис. грн. Єдиним власником компанії є Дмитро Чепак. За минулий рік невелика будівельна фірма вперше заробила на держзакупівлях значні кошти, 27 мільйонів, продажем дизельних генераторів та OSB-плит підрозділам обладміністрації.

Договір на поставку OSB-плит було підписано 30 листопада, а вже 15 грудня, за даними порталу Spending, повністю оплачено.

Зазначимо, що в більшості випадків ціни на закупівлі OSB-плит у Миколаєві та Харкові вкладалися в діапазон 500-600 грн за одиницю.

Тільки управління освіти Миколаївської міськради придбало в липні у фізособи-підприємця такі плити по 670 грн без ПДВ. А ось уже міські лікарні №3 і №5 у вересні – по 580 грн.

Тим часом у Харкові, який також інтенсивно обстрілюють окупанти, внаслідок чого в ремонті потрібна велика кількість вікон, КП “Харківспецбуд” придбав у грудні великі партії OSB-плит по 499 грн без ПДВ у компанії “ЕПІЦЕНТР К”. Практично в той самий час КП “Харківжитлобуд” викуповувало плити у “Новаторбуд” і “Атлант Строй Восток” по 580 грн за штуку.

Раніше повідомляли, що на онлайн-майданчиках OSB-плити стандартного розміру можна знайти за ціною від 420 грн за один лист. А мережа гіпермаркетів “Епіцентр” пропонує їх у Миколаєві по 480 грн за штуку. Тобто під час закупівлі, наприклад, 10 тисяч таких плит за ціною на 200 грн за одиницю вищою за роздрібні мова може йти про переплату в 2 млн грн.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button