Суспільство

2023 рік буде рекордно спекотним - прогноз метеорологів

Спеціалісти британського Метеорологічного бюро опублікували прогнози на 2023 рік. Очікується, що погода дозволить його назвати одним із найспекотніших років за історію спостережень.

Це вже 10-й рік поспіль, коли середньорічна температура на планеті як мінімум на 1 градус вища, ніж це було в доіндустріальний період. Прогнози показують, що тенденція збережеться і надалі. Що ж, вже дуже скоро ми на власному досвіді перевіримо, наскільки ці прогнози правдиві. А також зможемо виграти на власних прогнозах на спорт, Оскар, Євробачення та погодні явища. ТОП букмекерських контор України .

“Ель-Ніньйо” підвищити глобальну температуру

За словами вчених, є дві причини для чергового підвищення температури. Перша з них – це, без сумніву, глобальне потепління. Воно складає значне негативне вплив на високі температури у всьому світі.

Друга – зміна кліматичних явищ, відомих як “Ель-Ніньйо” та “Ла-Нінья”. Так назвали колівання температури верхньої кулі води у Тихому океані. Вони мають сильне вплив на світовий клімат.

“Ель-Ніньйо” (у перекладі з іспанської – “хлопчик”) призводить до підвищення температури моря на всій земній кулі. А отже – і до глобального підвищення температури атмосфери. Умови для “Ель-Ніньйо” створюються за західного напрямку вітру. В результаті, у Західній півкулі встановлюється волога тепла погода, знижується атмосферний тиск. А у Східній – наоборот, погода стає сухою та має помірніші температури.

“Ла-Нінья” (“дівчинка”) виникає через східний вітер. Вона має протилежний ефект на зміну погодних умов у півкулях.

Попередній температурний рекорд було зафіксовано у 2016 році, коли діяв “Ель-Ніньйо”. Він сприяв зростанню температур у Тихому океані. А останній, завдяки своїй величині – змусивши потеплішати весь земний шар.

Потім на зміну йому прийшла “Ла-Нінья”, дещо зменшивши темпи потепління. У 2023-му очікується чергова зміна “дівчинки” на “хлопчика”. А отже – холодно не буде. Синоптики прогнозують, що середня річна температура перевищить показники доіндустріального періоду на 1,2 градуса.

Стабілізація зростання температур очікується роки за три. Причиною стане наступне “рокування” кліматичних явищ.

Листопад-2022 став одним з найвологіших

Не обминають нетипові погодні явища та Україну. Так минулий листопад було визнано одним із найвологіших за понад століття!

За свідченнями метеорологів Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, листопад-2022 став 11-м у рейтингу найбільш вологих за останні 140 років. За місяць випало близько 115% від типової кліматичної норми цього місяця.

Крім того, листопад вийшов досить теплим. Як кажуть метеорологи, середні показники температури за місяць трималися на рівні 3,5 градусів за Цельсієм. Це на півградуса тепліше, ніж вважається кліматичною нормою.

Були зафіксовані наступні температурні рекорди місяця:

  1. Найхолодніший день – 20 листопада. Під ранок цього дня покази термометра становили -5 градусів за Цельсієм.
  2. Найтепліший день – 9 листопада. У цей день термометр досяг позначки +13,3 градуса.

Надмірна вологість місяця тим цікавіша, що в Україні спостерігається дефіцит опадів з початку року. Навіть у грудні, показники опадів за рік на 12% менші, ніж вважають ліматичною нормою.

Щодо листопаду – то за нього випало 17 мм опадів. Це 11-й результат за вологістю, рахуючи з початку спостереження – 1891-го року.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button