ПригодиТема дня

Справа миколаївського прокурора-колаборанта: у суді стали відомі подробиці

23 грудня у Приморському суді Одеси почали слухати по суті справу екс-глава Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа, якого обвинувачують у державній зраді.

Про це повідомляє “Судовий репортер”.

Раніше, наприкінці листопада суд ухвалив рішення про закрите засідання, щоб запобігти розголошенню інформації, що може зашкодити національній безпеці та вплинути на перебіг бойових дій. Також посилалися на необхідність захистити персональні дані українських військових, рятувальників та правоохоронців у Миколаївській області, особливості їхньої роботи в регіоні.

Однак на публічності наполягли родичі військових, які загинули на Миколаївщині, коли Герман очолював прокуратуру і, за версією звинувачення, вів підривну діяльність.

Люди пов’язують смерть своїх близьких із ймовірною зрадою Германа. Тож просили суддів розглядати справу відкрито. На їхню думку, суспільство зможе контролювати процес та знати, що на засіданнях відбувається. Порадившись, судді погодилися на публічні слухання.

У обвинувальному акті написано, що прокурор Герман протягом місяця (з березня по квітень 2022 р.) навмисне та свідомо вів підривну діяльність проти України в умовах військового стану. Мотивацією було нібито його негативне ставлення до української влади та політики загалом.

Зокрема, Герман через Telegram надсилав представнику РФ інформацію оперативного та військового характеру про ситуацію в Миколаєві та області, а для її отримання користувався своїм постом голови окружної прокуратури.

Наприклад, складав списки з російських полонених, їх кількість, особисті дані та місця знаходження, а також додавав інформацію про керівництво установ, де вони утримуються. Крім того, прокурор готував для РФ відомості про щоденну кількість загиблих у регіоні поліцейських, військових та цивільних, а також в окремому документі “особисті спостереження за соціально-побутовою та оперативною обстановкою в Миколаївській області”.

До того ж, обвинувачений фактично звітував для росіян про стан мостів, завантаженість доріг, кількість населених пунктів без газу та світла в Миколаївській області та настрій колишніх чи діючих військових. Також він відписував паролі для блокпостів або наголошував, коли їх змінювали. Готував «спостереження щодо роботи правоохоронних органів в області» та надсилав оперативні відомості поліції щодо ворожих обстрілів та їх наслідків. Один із таких звітів — про обстріл Миколаївської ОВА, де Герман відзначив результати влучення ракети, роботу на місці ДСНС та кількість загиблих та постраждалих.

Герман звинувачення у державній зраді називає необґрунтованим. Він не заперечував факт передачі інформації, але повідомив, що надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».

Наприкінці засідання колегія суддів на чолі з Дмитром Осіїком вкотре продовжила утримання під вартою Германа без можливості внести заставу.

Герману інкримінують ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу, а саме державну зраду в умовах воєнного стану. Цей злочин відноситься до категорії особливо тяжких і карається позбавленням волі від 15 років до довічного ув’язнення.

За даними слідства, на бік окупантів він перейшов на початку березня 2022 року. Чоловік зв’язався з представником одного із ЗМІ РФ та заявив про бажання співпрацювати. Далі став отримувати завдання від кураторів із спецслужб Росії та передавати їм потрібну інформацію.

Герман нібито повідомляв окупантам про позиції ЗСУ на Миколаївщині, персональні дані українських військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні.

Геннадій Герман народився на Харківщині, в селі Добренька. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії Ярослава Мудрого. Працював в органах прокуратури Полтавської та Харківської областей. Миколаївську окружну прокуратуру очолив за рік до повномасштабної війни у березні 2021 року. До призначення на цю посаду працював в Офісі Генерального прокурора.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button