ПригодиТема дня

Миколаївського нардепа Гайду суд оштрафував за конфлікт у одеському кафе

Штраф склав 3400 гривень, також суд стягнув із нардепа судовий збір у розмірі 496 гривень

Цей материал також доступний

Печерський районний суд міста Києва оштрафував на 3400 гривень депутата Верховної Ради Олександра Гайду , який представляє у Верховній Раді інтереси в тому числі і Корабельного району Миколаєва, за конфлікт під час відвідин кафе “Штрудель” в Одесі, про що йдеться у матеріалах суду.

У матеріалах зазначається, що Гайду вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: користуючись наданими йому депутатськими повноваженнями, у порядку ст. 16 Закону України “Про статус народного депутата України” звернувся до Державної служби України з надзвичайних ситуацій з депутатським зверненням, до Одеського міського голови з депутатським зверненням та до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів з депутатським зверненням, у яких порушувалися питання , що становили його приватний інтерес.

Судовим розглядом встановлено, що 24 грудня 2021 року у закладі “Штрудель” в Одесі на вул. Фонтанська дорога, 57А між Гайду та невідомою жінкою з одного боку та працівниками кафе “Штрудель” з іншого боку, виникла конфліктна ситуація щодо відмови в обслуговуванні у зв’язку з відсутністю у відвідувачів закладу відповідних COVID-сертифікатів .

Після конфлікту Гайду звернувся до ДСНС, до мера Одеси та Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, яких просив перевірити роботу кафе та за наявності підстав вжити заходів реагування, а також надати інформацію про підприємця, який здійснює свою діяльність у закладі. Штрудель та наявність у нього відповідних дозвільних документів.

Суд встановив, що інформація, що запитується в депутатських зверненнях, була потрібна особисто Гайду, що вказує на його приватний інтерес.

Приватний інтерес народного депутата вступав у протиріччя з його службовим повноваженням (правом) щодо депутатського звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, об’єднань громадян.

Суд визнав Гайду винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та застосував адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.

Також суд стягнув із нардепа на користь держави судовий збір у розмірі 496 гривень.

Наразі Гайду заперечує рішення суду.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button