Пригоди

На Миколаївщині 26% сільськогосподарських угідь простоюють через війну

Зараз в області фермери сіють озимі культури.

Цей материал також доступний

Аграрії Миколаївщини станом на 27 жовтня завершують аграрний рік, і порівняно з минулим роком динаміка сільськогосподарського виробництва знизилася. Зокрема, площа, на якій вдалося провести сільськогосподарські роботи, склала 1,2 млн га – це на 26% менше, ніж у 2021 році.

Про це кореспондентам «Суспільного » повідомив головний спеціаліст управління агропромислового розвитку Миколаївської ОДА Володимир Афанасьєв.

У Баштанському та Миколаївському районах області, які знаходяться на лінії зіткнення, у 2022 році площа оброблюваних земель була меншою на 30% порівняно з 2021 роком.

«Перш за все, це пов’язано зі збройною агресією Російської Федерації проти України, яка не дозволила в повному обсязі забезпечити польові роботи на всій території, через тимчасову окупацію окремих територій та бойові дії», – зазначив посадовець.

Станом на 27 жовтня тимчасово окуповані території двох громад Баштанського району, ще дві громади перебувають під постійними щоденними обстрілами.

За словами Володимира Афанасьєва, крім зменшення посівних площ, на врожайність вплинули і погодні умови: не вистачало опадів при формуванні зерна.

Станом на 27 жовтня ситуація зі збутом готової сільгосппродукції в області більш-менш стабільна.

«Через блокування портової інфраструктури в регіоні виникли складнощі зі збутом сільгосппродукції, що вплинуло на цінову політику. Вартість доставки зросла. Наразі зернотрейдери працюють в регіоні, закуповуючи продукцію на місцях, або фермери самостійно експортують продукцію в порти за межами нашої області», – зазначив посадовець.

Станом на 27 жовтня аграрії сіють озимі культури. У Миколаївській області це переважно пшениця, ячмінь та ріпак. Під озимі було виділено приблизно 650 тисяч гектарів.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button