Экономика

"Схилити європейців до плідної співпраці": представники заводу "Океан" взяли участь у стратегічній сесії з розвитку морської галузі

7 листопада у Миколаєві пройшла стратегічна сесія «Пріоритети розвитку морської галузі: європейський контекст». Подію проведено, щоб визначити пріоритети розвитку галузі та напрацювати пропозиції до Генерального секретаря SEA Europe, візит якого у Миколаїв відбудеться 14-15 листопада.

Захід відбувся за підтримки ПКБ MDEM «Marine Design Engineering Mykolayiv», Миколаївського Центру підтримки бізнесу, асоціацій Укрсудпром та АППАУ, — повідомляється на Фейсбук-сторінці «Миколаїв — місто корабелів».

SEA Europe – це об’єднання суднобудівних заводів та виробників морського обладнання Європи, що ставить на меті підтримку та взаємодію асоційованих учасників на світовому ринку. Візит Генерального секретаря свідчить про зростання інтересу Європейського бізнесу до відновлення суднобудування в Україні. Цей факт під час стратегічної сесії підтвердили керівники ПКБ MDEM «Marine Design Engineering Mykolayiv»та C-Job Nikolayev, що вже тривалий час інтегровані в міжнародну суднобудівну кооперацію.

Доповідачі підкреслили, що протягом років закордонні інвестори постійно вивчають можливість будування в Україні цивільних суден та військових кораблів, але ключовим моментом у цьому процесі є конструктивна готовність вітчизняних підприємців до такої співпраці, а головне – бізнес-клімат в країні, законодавча база, що буде цьому сприяти та чітка державна програма розвитку морської галузі.

«Першочерговість внутрішньої повістки підкреслили буквально усі спікери сесії. Уряд повинен докладати зусиль для сприяння транспортній, морегосподарській, портовій галузям, що, в свою чергу, приведе до зростання замовлень у суднобудуванні. Втім, залучення SEA Europe до вирішення цих питань теж має сенс, враховуючи можливості Європейських структур до лобіювання позитивних змін в законодавстві України. Ми усі отримаємо користь від такої співпраці», — сказано в повідомленні.

У події взяли участь ключові учасники Миколаївського кластеру суднобудування та морської галузі — представники Суднобудівного заводу «Океан», розташованого в Корабельному районі, Національного Університету Кораблебудування ім. адмірала Макарова, філії АМПУ «Дельта-Лоцман» та інші. Загальні зусилля, взаємодія та кооперація у цьому процесі є чинником успішного вирішення завдання.

Стратегічну сесію було поділено на три етапи – вступна частина, під час якої було окреслено завдання та зроблено загальний огляд ситуації в морській галузі України; круглі столи декількох робочих груп з виробництва, інжинірингових послуг тощо, для напрацювання конкретних пропозицій до гостей; та підбиття підсумків. Загалом основне завдання цієї зустрічі – підготуватися до візиту представників SEA Europe так, щоб найкращим чином показати їм наш потенціал, щоб схилити до плідної співпраці та використати цю можливість для відродження нашого суднобудування.

Нагадаємо, ми писали: Покупатель ПАО НСЗ «Океан»: корабелы вернутся домой, в родной Николаев

Читайте також: Они сделали это! «Океан» начинает строить!!!

«Инженеры нужны заводу!» — «Океан» подписал знаковый договор о четырёхстороннем сотрудничестве (ВИДЕО)

Тег

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close