Общество

Пліч-о-пліч боронять Україну: сили ТрО ламають плани кремля і на Миколаївщині

Призначено нового командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України - Ігоря Танцюру

Цей материал також доступний

Сили ТрО – це наймолодший рід сил ЗСУ, вони зовсім юні за мірками військового мистецтва (Закон «Про основи національного спротиву» почав діяти 1 січня 2022 року). Президент України призначив Юрія Алімовича Галушкіна командувачем Сил ТрО першим Указом у 2022 році.

Починати велику справу завжди непросто. За півтора місяці з моменту створення було розгорнуто командно-організаційну структуру Сил ТрО — понад 170 військових частин. Це дозволило протягом тижня вже під час повномасштабного російського вторгнення прийняти до лав тероборони понад 100 тисяч осіб. Це більше, ніж чисельність армій левової частки європейських країн.

На даний момент Сили ТрО – це 32 бригади, 25 з яких у повному складі або частиною підрозділів взяли безпосередню участь у бойових діях.

Підрозділи Сил ТрО Київської, Чернігівської та Сумської областей прийняли бій у перші ж години російської навали і відіграли важливу роль під час оборони та звільнення цих регіонів. 109-й батальйон ТрО разом з морськими піхотинцями, гвардійцями, прикордонниками, поліцейськими, бійцями СБУ та розвідки понад 80 днів бере участь в героїчній обороні Маріуполя.

Підрозділи ТрО на Харківщині активно задіяні до контрнаступу та вийшли на державний кордон з РФ, завдавши відчутних ударів регулярним частинам колись «другої армії світу». Сили ТрО ламають плани Кремля на лінії фронту у Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях.

На тимчасово захоплених ворогом територіях бійці ТрО залучаються до Руху опору, російські окупанти жодної секунди не почуваються у спокої.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський призначив командувачем Сил територіальної оборони Збройних Сил України генерал-майора Ігоря Танцюру.

«Ігор Іванович – досвідчений військовий, до нового призначення був начальником штабу Сухопутних військ ЗСУ. Він приймає командування у відповідальний момент. Щиро бажаю йому успіху. Водночас щиро дякую за службу бригадному генералу Юрію Галушкіну», — повідомив 16 травня  Міністр оборони України Олексій Резніков.

Сотні бійців ТрО вже відзначені високими державними нагородами. На їх рахунку не тільки колись жива сила, але й безліч бронетехніки і навіть літаки російської армії. Це вже – історія, яку ми обов’язково закарбуємо, бо швидкоплинність подій інколи стирає важливі подробиці.

«Вибухове зростання структури, тим більше в умовах інтенсивних боїв – це величезний досвід, це помилки і досягнення, це успіхи і, на жаль, втрати.

Це народження військового братерства, коли люди різного віку та професій пліч-о-пліч боронять країну. Знаю, що український досвід вже активно вивчають за кордоном.

Пишаюся українськими солдатами, сержантами, офіцерами, генералами, які сьогодні б’ють ворога у лавах Сил територіальної оборони і наближають перемогу України. Слава Україні!», — додав Міністр оборони.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button