Російський олігарх Дерипаска продає активи Миколаївського глиноземного заводу
Антимонопольний комітет дозволив сировинному трейдеру Glenсore придбати частку в статутному капіталі «Миколаївський глиноземний завод» та трьох інших українських компаній, підконтрольних Об’єднаній компанії «Російський алюміній».
Про це йдеться в повідомленні АМКУ.
«З огляду на те, що заявлені концентрації не призводять до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав відповідні дозволи», — сказано в повідомленні.
«При цьому Радою національної безпеки і оборони України було відзначено, що до учасників концентрацій обмежувальні заходи (санкції) не застосовуються», — відзначають в АМКУ.
Згідно з повідомленням, надано дозвіл на концентрацію, в результаті яких група Glenсore увійде в капітал «Компанія «Алюміній України» і «Гуардон Україна», які безпосередньо володіють відповідно 13,96% і 86,04% частками в МГЗ.
Згідно з Держреєстром, прямими власниками цих київських товариств виступають офшорні компанії з Аруби «Гордана Холдінгс А.В.В.» і «Гандель Інтернешнл А.В.В.», а кінцевим бенефіціаром вказаний російський бізнесмен, президент «РусАла» Олег Дерипаска, підозрюваний Службою безпеки України в знищенні Запорізького алюмінієвого комбінату в інтересах конкурентів з Росії.
У жовтні 2016 року Україна ввела санкції проти «РусАла і пов’язаної з нею компанії Judson Trading Limited (Кіпр). Серед заборонних заходів блокування активів — тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном, обмеження торгових операцій в Україні, запобігання виведенню капіталу з країни, зупинка виконання економічних і фінзобов’язань.
У їх числі також — заборона на держзакупівлю ряду товарів і послуг, повну або часткову заборону на здійснення угод з цінними паперами з особами, що підпали під санкції, і заборона НБУ на здійснення ряду платежів.
МГЗ у 2016 році наростив випуск глинозему на 2% в порівнянні з 2015 роком — до 1,51 млн тонн.
ОК «РусАл» створена у 2007 році при злитті алюмінієвих і глиноземних активів «РусАл», «СУАЛа» і швейцарського трейдера Glencore.
«РусАлу» в Україні належить також близько 29% в ЗАлКу, 68,01% акцій якого повернуті в держвласність. «РусАл» оскаржує повернення акцій у держвласність в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів.
[do_widget id=text-16]
Напомним мы писали:
У НГЗ решением суда «забрали» причалы;
Дерипаска вошел в число подозреваемых СБУ в уничтожении алюминиевого комбината
И то правда, давайте поговорим о "клятых москалях", а не о том как на выходные 48 школу обворовали!
"Корабелов.Инфо"- день без статьи про НГЗ и Дерипаску- зря прожитый день?
Мабуть вас забули спитати, інформувати людей про справжнє життя МГЗ, чи тихенько мовчати та бути в долі, як ви, штатні "тявкалки чихуа-хуа", які ненавидять все українське і саму Україну. Буде так, як хоче народ України, і навряд чи допоможуть чужакам навіть успішно куплені, абсолютно не ілюстровані та не реформовані Миколаівські суди .
то,что хочет народ Украины,и то ,что получает народ украины-это две большие разницы.
Хорошо. Glencore с 2007 года владеет 8,75% Русала. Исходя из статьи не понятно, gleencore увеличивает свою часть в НГЗ (со скольки до скольки), или полностью его поглотит? Ведь это очень значительный фактор, а в статье об этом информации ноль.
Гленкор купила полностью... Ждем улучшений)
Есть пруф на какой то официальный источник, где об этом говорится? Не придирка, просто хочется знать реальную правду
про беспредел в порту октябрьск лучше напишите! Самый продажный и брехливый сайт! удаляете все правдивые коменты!!!
Не правда. Как раз самый читаемый и самый демократичный сайт. Самые острые статьи. Спасибо, "корабелов инфо", читаю вас ежедневно и по возможности, коментирую. В наше время таких мало, в основном те, кто заглядывает в рот власти, пишут всякий бред, лишь бы прогнуться. Ваша смелость и " бесит" вот таких бурчунов.
Белов?
русал бандитская компания! на нгз аж 5-6тыщ.зарплата у работяг! а у мирного, т.е. директора 500 000!!! ворюги!!!