Промовили клятву та побилися на шаблях: першокласників у Корабельному районі Миколаєва посвятили в козачата
«Кожен рік в осінню пору, зростає рід козацтва наш. Посвяту відзначаєм на Покрову, у козачата приймаємо 1 клас» — під таким гаслом пройшла посвята в козачата першокласників в Миколаївській загальноосвітній школі №49, розташованій у Корабельному районі (мікрорайоні Балабановка).
На святі були присутні вчителі, батьки та старші учні, які в минулому році вже отримали звання козаків та берегинь роду козацького.
Про це повідомляє прес-центр школи.
«Ми пам’ятаємо та шануємо історію, біографію наших прадідів. Душа кожного, хто вважає себе українцем, наповнюється трепетом, а на очі набігає сльоза, коли перегортаєш сторінки і вчитуєшся в рядки козацької слави. Батьки не стримували сльози радості за своїх дітей, адже вони не просто учні, а вже почесні носії звання КОЗАК».
Посвяту провів голова ради козацьких отаманів Миколаївської області Альберт Борисович Панченко. Хлопці та дівчата промовляли клятву, а на останок кожен мав змогу потримати справжню шаблю та на хвилинку поринути у минуле, — йдеться у повідомленні.
Для новоспечених козаків були проведені козацькі розваги. Хлопці були ознайомленні з командами і правилами бою. Кожен спробував вітальне «на грудки», позмагався в бою на шаблях. Для дівчат був проведений окремий конкурс з «гупанням» та виштовхуванням з кола. Ці види розваг використовувались козаками на Запорозькій Січі. Після посвяти всі були запрошенні на куштування Кулішу.
«Шановні читачі, любімо Україну! Шануймо її народ і себе. Хай кожен із вас добрими ділами стверджує, що козацькому роду нема переводу», — звертаються до читачів у прес-центрі школи №49.
Нагадаємо, ми писали:
У Корабельному районі маленьких школярів посвятили у «читачі, першокласники та однокашники»
наш пострел тобто альберт - везде успел, он и швец и жнец и на сабле игрец!
Залучення дітей до козацьких, лицарських традицій - справа шляхетна та корисна . Повага Миколаївському козацтву .
рыцарь из козака как из слона - балерина!
Козаки как раз и были рыцарями в полном смысле этого слова .
Какие девушки на Сичи? У вас там смешались в кучу кони люди? Еще б собирательством занялись как при первобытном строе
Дiвчата "гупали"? Це як?
Взагалi не дiвчача розвага виштовхувати одна одну з кола чи з будь-якого iншого мiсця :(((