Директори шкіл міста переймали досвід ЗОШ №29 по співпраці з батьками
«Час і батькам, і вчителям глибоко усвідомити, що
ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не можуть
розв’язати найтонше, найскладніше
завдання – становлення людини».
В.О.Сухомлинський
Педагогічний колектив Миколаївської ЗОШ №29 (Корабельний район) на чолі з директором Грицюк Ларисою Анатоліївною вже багато років особливу увагу приділяє співпраці у навчально-виховному процесі з батьками та громадськістю.
За ці роки плідної праці накопичився безцінний досвід, яким, як кажуть, гріх не поділитися. Тому у 2013 році в рамках Всеукраїнського конкурсу «Директор ХХІ століття» в номінації «Громадсько-державне управління школою» Грицюк Л.А. презентувала досвід з теми «Батьківський комітет».
Але на цьому педагогічний колектив не зупинився. Продовження презентації його досвіду відбулося вже у 2013/2014 н.р.
Так, 11 жовтня школа привітно відкрила двері директорам – учасникам семінару на тему
«Забезпечення партнерства і співпраці педагогічного колективу, адміністрації навчального закладу і батьківської громадськості». Більшість директорів міста завітали в гості, серед них і директори шкіл нового типу.
Відкрила захід директор Миколаївського Науково-Методичного Центру Удовиченко Олена Олександрівна.
Грицюк Лариса Анатоліївна у своїй доповіді «Партнерство і співпраця адміністрації школи з батьківською громадськістю у справі становлення особистості» наголосила на тому, що досвід педагогічного колективу ЗНЗ №29, презентований з даного питання, допоможе реалізації таких завдань сучасної школи, як:
— забезпечення комфортних умов для навчання та виховання,
— збереження та зміцнення здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу,
— організація змістовного дозвілля,
— розвиток творчих здібностей та інтересів дітей та підлітків,
— активізація просвітницької діяльності серед батьків.
Гість заходу – депутат Миколаївської міськради Мудрак О.І. розповів, що саме прохання батьків учнів школи №29 стало поштовхом до його партнерства з навчальним закладом. За сприяння Олега Івановича був обладнаний кабінет фізики, відремонтовано спортзал, придбано апаратуру для проведення святкових заходів.
Вчитель-методист Дибченко Валентина Іванівна у своєму виступі особливу увагу звернула на взаємодію вчителя-предметника з батьками, що є запорукою формування всебічно розвиненої особистості.
Слово мала і Маркелова Наталія Сергіївна – член батьківського комітету школи. Вона розповіла про шляхи реалізації тристоронньої угоди між педагогами школи, батьківською громадою та учнівським колективом.
Не залишилися осторонь заходу й школярі. Учень 6-го класу Ткаченко Олександр поділився позитивними враженнями від участі в обласному форумі юних шанувальників фізики з дослідницькою роботою з астрономії. Директор НМЦ Удовиченко О.О. щиро подякувала учню за його креативний підхід до розкриття теми «Педагоги і учні: однодумці і партнери». Крім вчителів, велику допомогу в реалізації дослідницьких здібностей хлопця надають батьки та бабуся Сашка.
Удовиченко О.О. подякувала учню за його креативність
Голова учнівського самоврядування Маркелова Марія познайомила гостей з особливостями формування лідерських якостей та активної життєвої позиції учнівської молоді через співпрацю адміністрації школи з учнівським самоврядуванням.
Приємним сюрпризом для учасників семінару стала рубрика «Музичне поздоровлення», яку спільно підготували вчителі, учні та батьки. Урочисто й святково пролунав для гостей гімн школи, автором якого є вчитель музики Чебану Ольга Вікторівна.
Приємні емоції гостям подарували вихованці гуртка «Вокальний» під керівництвом Рибакової Тетяни Віталіївни.
Гості семінару зі словами вдячності зверталися до педагогічного колективу школи, адже у цінному досвіді, який колектив презентував для них, кожен знайшов щось нове для себе. Тож досвід Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 про спільну діяльність школи, сім’ї і громадськості стане у пригоді керівникам сучасних шкіл міста і далі поширюватиметься у педагогічному просторі області.
Мосорко Юлія Олександрівна,
вчитель української мови та літератури