Як пояснити дітям справжнє значення Різдва
Святковий сезон стрімко наближається, і діти по всьому світу починають гадати, що їм подарують на Різдво та Новий рік. Однак у цій статті не розповідатиметься про популярні іграшки та новорічні традиції, а шукатиметься відповідь на запитання: як пояснити дитині сенс Різдва?
У період масового споживання ми почали нехтувати реальним значенням багатьох подій. Звісно, всі батьки хочуть порадувати своїх дітей у різдвяну ніч. Але якщо поєднати дарування подарунків із важливими життєвими уроками, ви зробите свято не лише веселим, а й корисним.
Від вдячності діти розплющать очі
Озвучування того, за що ви вдячні, перед усіма членами сім’ї може розцінюватися, як спроба змусити витягнути подяку і для себе, але тут не все так просто. Подяка — це можливість для кожної дитини, яка так чекає на свято, подивитися на все, що вона має в житті. Це можна робити не лише на Різдво, а й упродовж усього року.
Якщо до батьків приєднаються й бабусі з дідусями, ваші діти побачать, що таке подяка від усього серця. Ходіть по кімнаті, дякуйте за те, що перше спадає на думку, і нехай усі інші побачать, що свято — це не лише подарунки. Якщо всі члени родини щиросердно дякуватимуть упродовж усього року, діти почнуть усвідомлювати весь сенс подяки та власного чудового стану.
Думки про інших заохочують до турботи
Новорічні свята – це час, коли треба подумати про тих, кому пощастило менше. Наприклад, у Сполучених Штатах прийнято відправляти їжу до притулків або дарувати подарунки дітям із сімей, що потребують. Ви можете перейняти цю традицію, щоб навчити дітей віддавати та піклуватися про оточуючих.
Сімейне волонтерство, покупка подарунків для літніх сусідів або пожертвування грошей на благодійність — виберіть будь-який варіант і залучіть до нього свою дитину.
Звичка ділитися починається з родини
Іноді різдвяні свята можуть перетворитися на битву за те, кому дістанеться іграшка, хто першим скористається ігровою приставкою, чи хто обере, що дивитися по телевізору. Хоча ми всі знайомі з такими суперечками, вони, на жаль, віддаляють нас від справжнього значення цієї найпрекраснішої святкової пори. Найпростіше цю проблему вирішує демонстрація того, що звичка ділитися починається саме з родини.
Це можна зробити, подарувавши дітям одну іграшку на всіх, щоб вони вчилися ділитися, наприклад, ігрову приставку, в яку вони зможуть грати кілька годин на день, якщо домовляться грати разом. Або великий конструктор «Lego», який може зайняти всю підлогу у вітальні, якщо вони будуть гарно гратися і працювати в команді. Ви знаєте своїх дітей краще, ніж будь-хто, тому вибір подарунка залежить від вас, але якщо ви знайдете щось, що ваші діти зможуть робити разом, це продемонструє їм, що, якщо вони ділитимуться та працюватимуть разом, то всі здобудуть більшого в житті.
Попросіть дитину зробити подарунок
На Різдво не лише одержують, але й дарують подарунки, і ніщо так не зосереджує увагу дитини, як прохання знайти подарунок для того, кому не так пощастило в житті. Ваша розповідь про те, що у світі є діти, які можуть тільки мріяти про таке Різдво, яке ми сприймаємо як належне, допоможе розплющити їх очі на нерівність, яка є у світі.
Найкращий спосіб донести цю ідею — зробити дитину відповідальною за гроші, за які придбають подарунок. Якщо ваша дитина вже підробляє, скажіть їй восени, що потрібно почати відкладати частину своєї зарплати. Молодшим дітям запропонуйте щось зробити вдома, аби заробити на подарунок. Оскільки вони розумітимуть, скільки зусиль пішло на заробляння грошей, а не просто обирають іграшку для когось, вони насправді відчують увесь сенс процесу дарування тим, кому менше пощастило в житті.
На останок
З чого розпочинати — вирішувати вам, але було з’ясовано, що, для початку, практика вдячності є найпотужнішою і найпростішою. Цей акт дає змогу цінувати життєві дрібниці, але і відрізняти дійсно цінні від поверхневих, таких як: зайняти улюблене місце на паркуванні біля офісу, знайти новий спосіб пошуку бонусів для ігор в онлайн-казино, мати сусіда, який завжди погодиться на застілля, якщо йому запропонувати, але не позичить інструмент у надзвичайній ситуації… цей перелік можна продовжувати.
Річ у тому, що дуже мало хто з нас насправді робить паузу та дякує за всі дрібниці, які відбуваються з нами впродовж дня. Дякуйте і ви зрозумієте, як багато дає вам життя, замість того, аби переживати через кілька негативних моментів. Якщо на Різдво ви зможете навчити цього своїх дітей, ви дасте їм можливість по-іншому поглянути на світ, і це змінить їхнє життя.