На опаленні шкіл і лікарень крали мільйони: майже 90% справ передали до суду
За махінації з теплом загрожує до 12 років ув’язнення та конфіскація майна
Від початку повномасштабної війни Національна поліція розслідувала понад 100 кримінальних проваджень щодо зловживань під час забезпечення шкіл, лікарень та інших комунальних установ теплом і енергоресурсами. Майже 90% справ уже скерували до суду.
Про це 3 серпня 2026 року повідомило видання Цензор.НЕТ із посиланням на коментар т.в.о. голови Національної поліції України Максима Цуцкірідзе.
Правоохоронці розслідували постачання неякісного вугілля до шкіл і лікарень, оплату непоставлених дров та паливних брикетів, завищення вартості газу, електроенергії й теплової енергії. Також ішлося про підміну генераторів, котлів і радіаторів та перерахування грошей за фактично невиконані роботи.
“Збитки в окремих справах становлять від 50 тисяч до майже 70 мільйонів гривень“, — зазначив Максим Цуцкірідзе.
Фігурантів найчастіше притягують до відповідальності за заволодіння бюджетними коштами, зловживання службовим становищем, службове підроблення та недбалість. За такі злочини може загрожувати від 5 до 8 років позбавлення волі. Якщо йдеться про особливо великі суми або діяльність організованої групи, покарання може становити до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Напередодні нового опалювального сезону ці провадження взяло на окремий контроль керівництво Нацполіції.
“Ми особливо ретельно контролюватимемо завершення розпочатих розслідувань і оперативно реагуватимемо на нові факти зловживань”, — заявив Цуцкірідзе.
Нагадаємо, раніше ми писали:
- Замість тепла — збитки й аварії: у Миколаївській області розкрили багатомільйонну схему
- У “Миколаївоблтеплоенерго” шукають антикорупціонера із зарплатою від 31,6 тисячі гривень
- Мільйонні зарплати на тлі збитків: директори комунальних підприємств Миколаєва отримують величезні виплати
- Роботи не перевірили, а гроші віддали: на Миколаївщині виявили сумнівні закупівлі на мільйони





