Війна ламає долі: на Миколаївщині сотня дітей залишились без батьків через бойові дії
Батьки зникли або загинули: десятки дітей залишились самі через війну
У Миколаївській області вже 98 дітей отримали спеціальний статус через втрату батьків унаслідок війни. Йдеться про випадки, коли один або обидва батьки загинули, померли від поранень чи зникли безвісти за особливих обставин під час бойових дій. Про це повідомила начальниця служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірина Пономарьова під час брифінгу 15 квітня 2026 року.
Окрім цього, ще 46 дітей отримали статус постраждалих через поранення, контузії або каліцтва. Ще чотири дитини зазнали фізичного насильства під час окупації.Посадовиця розповіла про ситуацію з дітьми, які були депортовані або незаконно вивезені за межі України, а згодом повернуті. Вона уточнила, що з 2022 року до області повернулися 45 дітей, які після депортації прибули для подальшого проживання.
“На сьогодні на території Миколаївської області прибули для подальшого проживання після депортації з 2022 року 45 дітей. У 2025 році прибуло 30 дітей і в цьому році вже 3 дитини також прибули на територію Миколаївської області. З них була одна дитина з інвалідністю, а також 3 дитини після повернення отримали на території області статус дитини позбавленої батьківського опікування. Ще є додані в минулому році категорії. Наприклад, діти були викрадені або незаконно вивезені за межі України. В 2025 році 5 дітей отримали такий статус, яких повернули у 2024 році. Ще в 2025 році через окупацію та примусове вивезення дітей із закладу було повернуто 8 дітей і вже деякі особи набули повноліття, повернуті на територію Миколаївської області”, – розповіла Ірина Пономарьова.
Також зазначається, що серед повернутих дітей є ті, хто після повернення отримав статус дітей, позбавлених батьківського піклування.
Нагадаємо, раніше ми писали:
- У Корабельному районі 67 дітей отримали статус постраждалих від війни
- У Корабельному районі продовжують оформлювати статус дітей, постраждалих від війни
- 2991 дитина в Корабельному районі отримала статус постраждалої від війни
- Діти війни: вже 2537 осіб у Корабельному отримали статус постраждалих від нападу рф
- Ще 53 дитини в Корабельному районі отримали статус постраждалих від військових дій




