“російський мир” у дії: в ніч на та вранці 27 грудня 2025 року ворог завдав комбінованого ракетно-дронового удару по Україні. Основна атака була спрямована на Київ. майже 500 безпілотників та 40 ракет, серед яких — смертоносні “Кинджали”. Поки дипломати ведуть розмови, Київ знову опинився у вогні: зруйновані квартири, люди під завалами та тисячі родин без світла й тепла в розпал свят. Президент Зеленський наголосив, що це і є справжня відповідь Путіна на будь-які мирні ініціативи.
Удар по серцю України: Київ під прицілом
Основною ціллю чергового масованого удару стала столиця та область. Ворог цілеспрямовано бив по цивільній інфраструктурі та енергетичних об’єктах.
Наслідки атаки є критичними:
- Житлові будинки: Є прямі влучання у звичайні багатоповерхівки. Рятувальники ДСНС досі розбирають завали, намагаючись знайти людину, яка опинилася в пастці під уламками власної оселі.
- Блекаут та холод: У частині районів Києва та області зникло електропостачання та опалення.
- Ремонтні роботи: Бригади енергетиків уже почали працювати там, де дозволяє безпекова ситуація. Інші чекають відбоїв тривог, щоб негайно узятися до відновлення мереж.
Справжнє обличчя Кремля: «Кинжали» замість дипломатії
Зеленський різко прокоментував питання про те, де ж російська відповідь на останні мирні пропозиції від США та світової спільноти.
“Російські представники ведуть довгі розмови, але в реальності за них говорять “Кинджали” та “Шахеди”. Це є справжнє ставлення Путіна та його оточення. Вони не хочуть закінчувати війну та намагаються використати кожну можливість, щоб завдати більше болю Україні”, — підкреслив Президент.
На думку глави держави, якщо Росія перетворює Різдво та Новий рік на час знищених будинків, то відповідь партнерів — Америки та Європи — має бути максимально жорсткою.
Дипломатія без ППО не працює
Президент закликав світ не затримувати постачання засобів захисту. Постачання для ППО має бути достатнім і вчасним, адже кожна хвилина зволікання коштує людських життів.
Вже сьогодні та завтра Зеленський планує провести серію критично важливих перемовин:
- З лідерами Європи;
- З Прем’єр-міністром Канади;
- З Президентом США.
Головна тема — безпека, без якої будь-які дипломатичні зусилля не матимуть сенсу.
Читайте також: Столиця під ударом рф: людські жертви, руйнування і пожежі




