Економічне бронювання: як 20 000 грн щомісячного військового збору можуть врятувати бізнес
Це складне питання, але час для відповіді настав
У Комітеті з питань економічного розвитку під керівництвом Голови Комітету Дмитра Наталухи напрацьовані пропозиції щодо економічного бронювання. Ініціатива передбачає можливість роботодавцям самостійно визначати стратегічно важливих для бізнесу працівників, сплачуючи за кожного з них 20000 грн щомісячного військового збору. Це дозволить підприємствам продовжувати свою діяльність та сплачувати податки, необхідні для забезпечення Збройних Сил України.
Пряма мова Дмитра Наталухи:
“Українському бізнесу ВСЕ ОДНО потрібно бронювання, бо він має працювати. Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним.
Тільки бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні. Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови Уряду – морально та технічно застарів.
Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.
Економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки.”
Пряма мова Ігоря Марчука:
“Поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація. Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.
Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання.
Ми маємо усвідомити і визнати, що держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави — це кошти платників податків. Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів – це працююча економіка!
Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії.”