"Вони і надалі підлягають мобілізації", - заступник голови Нацполіції про ухилянтів з умовним терміном
Наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити
У переважній більшості чоловіки, які ухиляються від мобілізації, отримують умовні терміни покарання. Чи рятує умовний термін від мобілізації, на це питання відповів перший заступник голови Національної поліції України – керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю для Цензор.
“Вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина зробить повторно те саме, то тоді вже буде реальний термін”, – заявив він.
На його думку, обираючи умови відбування такого покарання, суд керується тим, що ухилист – це потенційний військовий ЗСУ.
“Я думаю, що при винесенні такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була”, – додав Цуцькірідзе.
За його словами, наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити.
“Тут треба дивитися на те, який запобіжний захід обрано в ході розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні. У нас є випадок, коли ми встановили на запит наших міжнародних колег осіб, щодо яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії”, – розповів він.
Цуцькірідзе зазначив, що кілька років тому там було скоєно викрадення людини із вбивством, фігуранти цієї справи є українцями.
“Так ось один із них, як встановлено, перебуває на передовій. Він дав свідчення і підтвердив, що до цього злочину причетні ще двоє людей, які віддали життя, воюючи за нашу країну. Коли він нам відверто підтвердив наші напрацювання, ми йому вручили підозру, а запобіжний захід не обирали”, – заявив він.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли: