Пригоди

Окупанти б'ють по Україні бракованими ракетами Х-47 "Кинжал" - вони не всі вибухають

Попри падіння бойових частин у землю, вони не вибухнули

Цей материал також доступний

Міністерство внутрішніх справ України 17 січня 2024 року в черговий раз показало процес утилізації бойових частин “гіперзвукових” російських ракет Х-47 “Кинжал”.

Й таку подію вже можливо вважати рядовим явищем, хоча саме по собі демонструє те, що самі “аналоговнєнті” ракети працюють зовсім не так, як на це розраховували у Кремлі. Точніше – взагалі не працюють, пишуть Defense Express.

Бо, по-перше, їх збили. А, по-друге, попри падіння бойових частин у землю, вони не вибухнули. І дві такі бойові частини були знищенні днями на Кіровоградщини.

Справа в тому, що в ній, як мінімум, мав спрацювати контактний підривач відкладеної дії. Зазначимо, що сама бойова частина ракети Х-47 “Кинжал” має пробивати перешкоду, а потім вибухати. Але, попри влучання у землю, детонатор, як видно, далеко не завжди спрацьовує.

До цього процес утилізації ще однієї бойової частини Х-47 “Кинжал”, яку збили у районі Києва, у МВС показали 5 січня.

При цьому відомо, що у січні ворог загалом застосував 20 цих ракет. 2 січня – 10, всі збиті, 8 січня – 4, без збитих, 13 січня – 6 без збитих.

Також Defense Express з власних джерел відомо, що це далеко не всі бойові частини Х-47 “Кинжал”, які були утилізовані. Але навіть три випадки – це 15% бракованих бойових частин, які не вибухнули.

І все це говорить про доволі цікаву тенденцію, що у РФ існують наявні проблеми з надійністю й самої бойової частини. І параметр від 15% це дуже й дуже високий показник ненадійності. Враховуючи те, що Х-47 “Кинжал” є по суті малосерійним, якщо не штучним виробом, така ситуація об’єктивно доволі дивна. І одне з небагатьох пояснень – це нехтування контролем якості заради збільшення виробництва.

Водночас разом із тим, що попри надії Кремля “гіперзвукові” ракети збиваються Patriot, хоча й були створені заради прориву систем протиракетної оборони, на це ще й накладається банальний брак на виробництві.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Back to top button