Пригоди

ООН зафіксувала шість страт українських військовополонених і підтвердило автентичність відео вбивств

Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало шість позасудових страт українських військовополонених і підтвердило автентичність відео вбивств.

Про це йдеться у відповідному звіті організації.

Документ охоплює період з 1 лютого до 31 липня 2023 року.

Загалом ООН задокументувала сумарну страту шести українських військовополонених, які сталися до 1 лютого. Після нього організація випадків страт не фіксувала.

Серед зафіксованих у звіті є випадки вже відомі за відео в мережі 6 березня і 11 квітня 2023 року. На першому відео російські військові застрелили українського військовополоненого після того, як він сказав: «Слава Україні».

На другому російський військовослужбовець обезголовив українського воїна. ООН заявляє, що «має розумні підстави» вважати, що обидва відеозаписи є автентичними.

Крім того, у звіті наводять випадки, коли у вересні 2022 року російський військовий застрелив українського військовополоненого, у якого була поранена нога після того, як він наступив на міну – окупанти змушували його виконувати небезпечну роботу поблизу передової позиції.

Іншого українського військовополоненого застрелили, коли він відмовився виконувати таку роботу. Обоє полонені були на території Донецької області в серпні 2022 року. Протягом трьох місяців росіяни змушували їх носити важкі боєприпаси на російські передові позиції та забирати їх. Військовополонені повідомили ООН, що щонайменше пʼятеро з них отримали поранення під час виконання цієї роботи.

Також після захоплення села Слобода Чернігівської області 9 березня 2022 року російські окупанти схопили двох українських військовослужбовців, які переховувалися в цивільній будівлі. 31 березня 2022 року їхні тіла знайшли з вогнепальними пораненнями.

Загалом із 56 українських військовослужбовців, опитаних УВКПЛ у звітний період, 51 розповів, що зазнавав різних форм катувань і жорстокого поводження.

Також в організації говорять про те, що російська влада в тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей, а також у рф засудила 37 українських військовополонених за різними кримінальними обвинуваченнями, зокрема за тероризм.

Доповідь і висновки у звіті ґрунтуються на даних, зібраних під час польових місій, відвідувань місць тримання під вартою, а також дистанційного моніторингу окупованої території. Її висновки ґрунтуються на 1226 інтерв’ю з жертвами, свідками, тими, хто вижив, їхніми родичами, адвокатами, представниками уряду, громадянського суспільства та іншими співрозмовниками.

Нагадаємо, в березні цього року було опубліковано відео, як в одному з районів ведення бойових дій російські окупанти розстріляли полоненого українського воїна. Ним виявився Олександр Мацієвський. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому звання Герой України.

11 квітня Telegram-канали опублікували відео страти українського військового, якому відрізають голову російські окупанти. Цей військовий злочин викликав широкий резонанс в Україні та Західних країнах, російських агресорів стали порівнювати з терористами ІДІЛ. Президент Зеленський після страти полоненого закликав світ до максимального об’єднання для покарання окупантів. Екс-«вагнерівець» Андрій Медведєв упізнав товаришів по службі з ПВК «Вагнера» на відео з обезголовленням українського воїна.

А в липні минулого року в одному з російських Telegram-каналів зʼявилося відео знущань над військовополоненим в українському камуфляжі. Двоє інших військових, які розмовляли російською, провели полоненому кастрацію канцелярським ножем. А після застрелили його, а тіло скинули в канаву. Катом, за даними журналістів, виявився уродженець Туви – Очур-Суге Монгуш 1993 року народження, який воював в Україні у складі батальйону «Ахмат».

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець в квітні 2023 року заявляв, що Офіс омбудсмена від початку повномасштабної війни отримав вже декілька десятків матеріалів з ймовірними стратами захисників України.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button