На Миколаївщині відкриють 21 пункт для складання Національного мультипредметного тесту
Десять з них працюватимуть безпосередньо в обласному центрі
У Миколаївській області планують підготувати 21 пункт (тимчасові екзаменаційні центри) для написання національного мультипредметного тесту, десять з яких працюватимуть в обласному центрі.
Про це в ефірі “Українського радіо Миколаїв” повідомила заступниця директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Трубнікова.
Серед можливих локацій – і виші, і загальноосвітні навчальні заклади, в яких будуть створені аудиторії, укомплектовані комп’ютерною технікою. Обов’язкова умова — наявність у таких будівлях бомбосховищ або укриттів.
“Мережа пунктів тестування сформована попередньо. Остаточна кількість пунктів тестування буде залежати від кількості зареєстрованих учасників. У Миколаєві проходитимуть тестування і майбутні абітурієнти з Херсонщини, адже з безпекових питання, зрозуміло, там не буде пунктів тестування. Як це було у 2022 році в Миколаєві”, — розповіла Трубнікова.
За її словами, остаточна кількість зареєстрованих учасників тестування буде відома пізніше, адже станом на 4 травня інформація ще обробляється.
“До 7 травня зареєстрований учасник ще має змогу в персональному кабінеті внести зміни. Скажімо, вибрати інший предмет додаткового блоку, які не є обов’язковими, або інший населений пункт, де буде проходити тестування”, — розповіла вона.
Зі слів заступниці директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, основна сесія національного мультипредметного тесту відбуватиметься з 5-го по 23 червня. Кожен зареєстрований учасник за 10 днів до початку тестування отримає всю інформацію в особистий кабінет: куди, коли, о котрій годині треба з’явитися для проходження тестування. До 28 червня в особистий кабінет мають надійти і результати тестування.
“Крім основної сесії буде ще проходити додаткова сесія з 11-го по 24 липня. Реєстрація на цю додаткову сесію буде з 5-го по 12 червня. Можна буде зареєструватися повторно, але тільки тим, хто з поважних причин не змогли пройти тестування в основну сесію. Перелік таких причин і необхідних підтверджуючих документів є на сайті Українського центру оцінювання якості освіти”, — пояснила Людмила Трубнікова.
Саме тестування триватиме протягом трьох годин. Необхідно виконати тести з трьох предметів: двох обов’язкових (українська мова та математика) і одного на вибір.
“Кожен учасник тестування сам буде розподіляти час на предмети. Скажімо, українську мову він зробить за 40 хвилин, а 20 хвилин додатково витратить на завдання з математики. Так само учасник тестування самостійно визначає порядок предметів для проходження тестування або послідовність завдань з кожного предмета. Можна буде повертатися до тих завдань, які з тих чи інших причин учасник тестування пропустив. Це все враховано в комп’ютерній програмі”, — розповіла Людмила Трубнікова.
Після закінчення проходження тестування кожен учасник буде бачити, на які питання відповів правильно.
“Ці результати будуть переводитися в бали за спеціальною шкалою, яку Український центр оцінювання якості освіти вже оприлюднив. При цьому правильні відповіді мають становити не менше 10 відсотків від виконаних завдань”, — зазначила Людмила Трубнікова.
Мультипредметний тест складають тільки ті випускники загальноосвітніх навчальних закладів, які планують вступати до українських вишів. Сертифікати дійсні чотири роки, тому можна скористатися результатами ЗНО минулих років.