Пригоди

Книги склав у центрі зали й підпалив: у Чернівцях чоловіка посадили за пожежу в синагозі

2 роки тюрми за вогонь у синагозі: у Чернівцях засудили чоловіка, який палив релігійні книги

У Чернівцях суд визнав винним 31-річного місцевого жителя, який пошкодив майно релігійної громади, а згодом підпалив Садгірську синагогу. Чоловіка засудили до 2 років позбавлення волі. Про це 29 травня 2026 року повідомила Чернівецька обласна прокуратура, передає Укрінформ.

У прокуратурі зазначили, що вирок ухвалено за публічного обвинувачення прокурорів Окружної прокуратури міста Чернівці.

“За публічного обвинувачення прокурорів Окружної прокуратури міста Чернівці 31-річного чернівчанина визнано винним в умисному пошкодженні майна релігійної громади та хуліганстві (ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 296 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Суд врахував, що обвинувачений розкаявся та повністю визнав свою вину. Саме тому при призначенні покарання були застосовані положення ч. 1 ст. 69 КК України. У результаті чоловік отримав 2 роки позбавлення волі.

За даними слідства, перший епізод стався наприкінці жовтня 2025 року. Тоді чоловік перебував на території храму Різдва Пресвятої Богородиці у Чернівцях і, як встановило обвинувачення, з хуліганських мотивів зірвав та пошкодив дошку оголошень релігійної громади.

Наступний злочин стався вже через місяць — 27 листопада 2025 року. Тоді чоловік проник до приміщення Садгірської синагоги у Чернівцях. Усередині він зняв із полиць релігійні книги, склав їх у центрі молитовної зали та підпалив. Раніше поліція повідомляла, що після підпалу людей не постраждало, а підозрюваним виявився місцевий житель.

Вогонь охопив частину приміщення. Унаслідок пожежі були знищені релігійні книги, сцена та кафедра. Також пошкоджень зазнали настінні й стельові розписи.

Обвинувачений у суді підтвердив обставини обох злочинів і заявив про каяття. Після цього суд призначив йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button