МАГАТЕ: за дві доби понад 160 російських дронів біля Південноукраїнської, Рівненської й Чорнобильської АЕС
Пошкоджень і збоїв не виявлено; Гроссі закликав дотримуватися семи принципів ядерної безпеки та зберігати стриманість.
Упродовж 13–14 травня поблизу українських атомних електростанцій зафіксували понад 160 російських безпілотників: ідеться про райони біля Південноукраїнської, Рівненської та Чорнобильської АЕС, повідомило МАГАТЕ.
Про підвищену активність ворожих дронів довкола ядерних об’єктів агентство поінформувало у своєму повідомленні, опублікованому в соцмережі X, додавши, що моніторинг триває і спостережні групи працюють на місцях за посиланням.
Команди МАГАТЕ, які перебувають на майданчиках, не виявили ознак пошкодження критичної інфраструктури чи відмов енергоблоків, тож прямих наслідків для ядерної безпеки наразі не зафіксовано.
Водночас у відомстві наголосили, що концентрація військової активності поблизу ядерних об’єктів викликає серйозне занепокоєння і потребує максимально обережного підходу з боку всіх сторін.
«Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі висловлює глибоке занепокоєння щодо подібної військової діяльності поблизу АЕС і знову наголошує на необхідності повного дотримання 7 найважливіших принципів забезпечення ядерної безпеки під час конфлікту. Генеральний директор Гроссі також знову закликає до максимальної стриманості, щоб уникнути ризику ядерної аварії», — йдеться у повідомленні МАГАТЕ.
Раніше ми писали:
- Удар по ЧАЕС має наслідки: пошкоджений конфайнмент загрожує обвалом саркофага
- Через обстріл Південноукраїнська АЕС втратила доступ до однієї зі своїх ліній електропередач
- Ядерна безпека під загрозою: російський дрон вибухнув за 800 метрів від Південноукраїнської АЕС
- МАГАТЕ перевірило ЧАЕС після удару дрона: чи є загроза?
- Під час масової атаки росія намагалися порушити роботу українських АЕС – МАГАТЕ






Ну молодці МАГАТЕ що тут сказати