ЕкономікаСуспільство

Війна забрала чоловіка, але не мрію: як екс-чиновниця Миколаєва створила «Козака» у Трускавці

Колишня працівниця департаменту фінансів Миколаєва після загибелі чоловіка продовжила родинну справу та налагодила крафтове виробництво сиру на Львівщині

Цей матеріал також доступний:

Уродженка Миколаєва Олена, яка до повномасштабного вторгнення працювала у департаменті фінансів Миколаївської міської ради, після загибелі чоловіка продовжує спільний з ним бізнес — крафтову сироварню в Львівщині, що працює у Трускавці; її чоловік Андрій із позивним «Козак» пішов до ЗСУ на другий день великої війни, понад рік вважався зниклим безвісти, а 25 листопада 2025 року Олена поховала його — він загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання, – пише НВ.

Чоловік вступив у війська на початку повномасштабного вторгнення, а жінка після його смерті вирішила не закривати справу, яку подружжя започаткувало під час війни.

У 2023 році вона отримала грант у розмірі 250 тисяч гривень для запуску власного виробництва, орендувала приміщення, а перший сир було продано в березні 2024 року.

Олена пояснює, чому не зупиняє роботу команди та виробництво:

“Я оптимістка по натурі. І точно знаю: якщо зараз зупинюся, команда розпадеться, сиру і йогурту смачного не буде і ми втратимо те, що вже створили. Тому просто не можна припиняти працювати.”

Сироварня у Трускавці нині випускає понад понад 50 видів продукції — від бринзи до витриманих сирів з пліснявою; щотижня там переробляють близько тонни молока. У штаті — четверо найманих працівників, до роботи залучена сестра Олени, а також допомагають її сини.

Робота з сиром для Олени стала способом впоратися з втратами і вимушеним виїздом з рідного міста; вона працює над авторським сиром під назвою «Козак» на честь чоловіка.

Про те, що для неї означає родина і дім, вона говорить так:

“Дім — це там, де є ми, де мої діти. Це не квартира, як була колись у Миколаєві. Дім — це там, де ми разом.”

Підприємниця планує розширювати виробництво і мріє відкрити ветеранську крамницю у Львові.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button