Трагедія в Затоці: двоє загиблих і один поранений внаслідок підриву на міні
Попри заборону — пішли купатися
Уранці 7 червня 2025 року в селищі Затока Білгород-Дністровського району Одеської області сталася трагедія — на одному з пляжів люди підірвалися на мінно-вибуховому пристрої. Про це повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук.
“Одещина, Білгород-Дністровський район, Затока. Пляж!!! Попередньо підрив людей на мінно-вибуховому пристрої. Більш детальну та уточнену інформацію буде надано пізніше. Нагадую про ЗАБОРОНУ виходити на пляжі, узбережжя та купатися у морі і водоймах!, – написав речник Одеської ОВА.
У Оперативному командуванні “Південь” уточнили:
“На одному з пляжів Одещини, в Білгород-Дністровському районі, в прибережних водах, від підриву невідомого пристрою загинуло дві і поранено одну людину”.
На місці події працюють фахівці швидкої допомоги, вибухотехніки, слідчо-оперативна група.
Відомо, що група чоловіків влаштувала відпочинок з купанням на одному з пляжів, ігноруючи оголошені обмеження щодо відвідування узбережжя та купання в прибережних водах та нехтуючи попереджувальними знаками.
За попередньою інформацією, інцидент трапився на території бази відпочинку “Рута”. За даними Білгород-Дністровської міськради, загинули двоє будівельників. Також начальниця відділу комунікацій оперативно-тактичного угрупування “Одеса” Наталія Дорошко у коментарі Суспільному нагадала про правила безпечного відпочинку на морі.
“Люди нехтують безпекою і підриваються на мінах. Попри заходи безпеки, інформування людей про можливі ризики біля моря, спинити охочих позасмагати та поплавати не вдається. І вкотре наголошуємо, що під час відпочинку на одеських пляжах жителі та гості регіону повинні дотримуватись правил безпеки. Не можна купатись в заборонених зонах. Небезпека відпочинку надто висока”.
Наразі погоджено відкриття 12 пляжних зон, 11 з яких — в Одесі. Ці ділянки за результатами перевірок від ОВА визнали безпечними для відпочинку. Однак, за словами Наталії Дорошко, спинити охочих поплавати на заборонених пляжах не вдається.