Двоє загиблих, суд тягнувся роками: у Миколаєві нарешті винесли вирок водію «Лексуса»
“Я не я, і ДТП не моє”: миколаївець міняв версії, але суд виніс 9 років за смертельну аварію
Сина відомого миколаївського лікаря засуджено до 9 років ув’язнення за смертельну ДТП на проспекті Богоявленському: загинули водій і пасажир таксі
26-річного мешканця міста Миколаєва Віктора Лобанова, який у 2019 році скоїв ДТП із двома загиблими, засуджено до 9 років позбавлення волі. Вирок ухвалив Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.
Суд визнав чоловіка винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель двох осіб (ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України), та додатково позбавив його права керування транспортними засобами строком на 3 роки.
За даними слідства, 7 грудня 2019 року на проспекті Богоявленському у Миколаєві водій автомобіля LEXUS IS 300, рухаючись у напрямку вулиці Південної, виїхав на смугу зустрічного руху та здійснив лобове зіткнення з автомобілем DAEWOO SENS, що рухався назустріч.
Унаслідок зіткнення водій і пасажир DAEWOO SENS загинули на місці. За кермом LEXUS перебував Віктор Лобанов, якого попросив сісти за кермо його товариш – власник автомобіля, що був у стані алкогольного сп’яніння.
У ході слідства було проведено низку експертиз, зокрема транспортно-трасологічну. Вона підтвердила, що зіткнення відбулося саме на смузі руху автомобіля DAEWOO, тобто вину Лобанова у виїзді на зустрічну смугу. Експертиза обставин механізму ДТП також встановила, що саме порушення Правил дорожнього руху водієм LEXUS перебували в причинному зв’язку з наслідками аварії.
Під час судового розгляду обвинувачений кілька разів змінював покази, заперечував вину, намагався ввести суд в оману та перекласти відповідальність на інших. Водночас, за словами адвоката потерпілих Анжеліки Зеленської, на досудовому слідстві Лобанов визнавав, що відчував погіршення самопочуття перед зіткненням. Пізніше ж він став висувати інші версії подій.
Окрім основного покарання, суд зобов’язав Віктора Лобанова виплатити по 200 000 грн моральної шкоди кожному з трьох потерпілих – Миколі Мавродієву, Галині Мавродієвій та Юлії Хлюпіній.
Також суд ухвалив зарахувати до строку покарання час, який Лобанов провів під вартою – з 9 грудня 2019 року по 28 січня 2020 року.
Суд окремо скасував арешт на майно Лобанова, накладений у межах кримінального провадження.
На момент винесення вироку рішення не набрало законної сили. Воно може бути оскаржене в Миколаївському апеляційному суді протягом 30 днів з моменту проголошення.
Кримінальне провадження розслідувалося за ч. 3 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило загибель кількох осіб. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.