Україна заманює Данію інвестувати в Миколаївський глиноземний завод
Очільник ФДМУ представив інвестиційні можливості Миколаївщини
Команда Фонду провела робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Данії в Україні Олє Егбергом Міккельсеном та інвестиційним директором фонду для країн, що розвиваються (IFU) Олексієм Пархомчуком. Сторони обговорили шляхи посилення економічного співробітництва між інвестиційними фондами та країнами загалом.
«Сьогодні для України надійні партнери дуже важливі, а Данія є однією з потужних країн-партнерів. Це посольство, яке має два представництва у Києві та Миколаєві. І це яскравий показник солідарності з Україною», — резюмував Віталій Коваль.
Голова відомства презентував Команду ФДМУ, основні напрями роботи та інвестиційні можливості. Окремо обговорили ряд економічних, юридичних та соціально важливих питань:
- страхування воєнних ризиків урядами країн;
- можливості розмінування територій України, оскільки лише активів Фонду, забруднених вибухонебезпечними предметами, понад 20 тис. га;
- розвиток протезно-ортопедичної галузі, зокрема посилення державно-приватного партнерства;
- підтримка інституційної спроможності Фонду у продовженні реформи корпоративного управління, оскільки ця реформа є однією з обов’язкових для вступу України до Європейського Союзу;
- юридична співпраця у роботі з націоналізованими активами.
Також очільник ФДМУ окремо представив інвестиційні можливості Миколаївщини, оскільки Данія займається її відновленням. Ця південна область багата на потенціал та об’єкти приватизації, зокрема мова йде про Миколаївський глиноземний завод — найбільше в Україні й одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії.
«Важливим показником підтримки України Данією є те, що сьогодні в Україні працюють понад 100 данських компаній. Вони продовжують інвестувати у потужності та розвиватися. Але ми прагнемо розвивати наше співробітництво, тому ФДМУ готовий презентувати наші нові об’єкти данським інвесторам, серед яких об’єкти великої приватизації Готель “Україна” та Об’єднана гірничо-хімічна компанія, а також проєкт Земельний Банк», — зазначив Коваль.
Олє Егберг Міккельсен висловив зацікавленість Данії та інвестиційних фондів співпрацювати з Фондом державного майна України у сферах приватизації та оренди державної нерухомості та земель. Сторони продовжать співробітництво над конкретними кейсами.
Нагадаємо, у березні 2024 року Україна завершила процес націоналізації Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ), який конфіскували у російського олігарха Олега Дерипаски.
Ми писали:
- Директором націоналізовнаного МГЗ досі залишається росіянин: Хто «кришує» російські активи в Україні?
- МГЗ “завис у повітрі”? Відомства посилаються один на одного.
- МГЗ остаточно конфіскований у російського олігарха Дерипаски, – Мінекономіки
- Арестович “спалив секрет”: Дерипаска “не відпускає” МГЗ навіть під час війни
- Екологічна “бомба” уповільненої дії: які шанси у Миколаївського глиноземного заводу після націоналізації