Суспільство

"У Миколаєва нема коштів на паливо для роботи генераторів у лікарнях", - Шамрай

"Забезпечити всі медзаклади необхідним паливом неможливо через брак грошей", - чиновниця

Цей материал також доступний

17 липня 2024 року, під час брифінгу керівниці управління охорони здоров’я Миколаївської міськради Ірини Шамрай, чиновниця розповіла, чому в таку спеку, що тримається останніми днями, в лікарнях міста не включають генератори при відключеннях електропостачання.

За її словами, місто має 114 дизельних генераторів, з яких 106 встановлено в медичних установах. До генераторів підключені всі стаціонари та пологові відділення. Але обслуговування генераторів, як зазначає начальниця, дуже дороге. Мовляв, в їхньому управлінні порахували, що для роботи всіх генераторів у медзакладах до кінця 2024 року потрібно майже 18 млн грн. Тож, забезпечити усіх необхідним паливом неможливо через брак грошей.

“На забезпечення 60-70 літрів палива за годину не вистачить жодних коштів на рахунках лікарень… Сьогодні ми маємо ситуації, коли до 56 літрів палива йде на безперебійну роботу великих установ, таких як лікарня №3 та лікарня №5 (розташована в Корабельному районі, – прим. ред.). Це установи, які надають найпотужнішу допомогу пацієнтам. Там працюють реанімації, є інфекційний шпиталь”, – каже Ірина Шамрай.

“Запас палива у нас є, ми його контролюємо практично щотижня. Сьогодні паливо забезпечується з різних джерел, які не заборонені законодавством: за рахунок благодійних спонсорів, за рахунок власних коштів установ. Але кошти з міського бюджету на паливо не були передбачені. Зараз ми подали заявку, чекатимемо на результат розгляду, – зазначила чиновниця.

При цьому Ірина Шамрай розповіла, що на встановлення дизельного генератора у пологовий будинок №3 з міського бюджету на початку цього року виділили 2 мільйони гривень – ці кошти  пішли на проектно-кошторисні роботи, а сам дизель було отримано від благодійників безкоштовно.

Так само на встановлення потужного генератора у міській лікарні №4 плануєтья витратити з бюджету міста 2 290 000 грн.

“Це непросте обладнання, воно має бути узгоджено відповідно до проекту та підключено до всіх мереж, щоб це все автоматично перемикалося. Тому місто виділяло і продовжує виділяти кошти на цю проблему”, – пояснює чиновниця.

Нагадаємо, ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button