СуспільствоТема дня

Плата за світло: чому електрика для населення тепер коштуватиме 4,32 грн за кіловат?

Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає більше 7,5 грн

Цей материал також доступний

Додаткові кошти, які отримають енергетики за рахунок підвищення тарифу на електроенергію для населення, будуть спрямовані на ремонтну кампанію та відновлення державної генерації. Про це заявила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

«Тариф для населення дозволяє нам продовжити наймасштабнішу за часів Незалежності ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію. Підвищення тарифу – це вимушений крок, єдина причина якого – це значні втрати в енергосистемі після ворожих обстрілів», – зазначила заступниця міністра.

Вона нагадала, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» та гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Також Світлана Гринчук додала, що тариф для населення 4,32 грн за кВт*год покриває виключно собівартість виробництва та передачі електроенергії побутовим споживачам.

«Діючий тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт*год двома державними енергокомпаніями – «Енергоатомом» та «Укргідроенерго», а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає більше 7,5 грн», – сказала Світлана Гринчук.

Заступниця міністра також наголосила, що літо буде складним періодом, адже значний обсяг генерації пошкоджено або повністю знищено, і потрібен час на відновлення. Проте завдяки вчасному підвищенню тарифу, а також допомозі міжнародних партнерів енергетики мають можливість максимально підготувати систему до зими.

Критика нового тарифу

На думку директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, новий тариф на електроенергію, який сплачуватиметься населенням з 1 червня і становить 4,32 грн/кВт-год, не стимулюватиме відновлення генерації.

“Зростання вартості енергетичного ресурсу для населення буде розподілене на іншу мету”, – зазначив Харченко.

Читайте новини першими

Связанные статьи

4 комментариев

  1. у Ахметова мало денег, или свои вытаскивать для ремонта он не хочет и власть ему помогает обдирать украинцев ?

  2. Света нет,воды нет,даже технической.Кондмционер не включить. Сердце от жари останавливается.Что б ви здохли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button