ПолітикаСуспільство

"Нас в очередной раз обманули", - Путін про мирні переговори

Путін звинуватив Захід у брехні та зриві мирних домовленостей з Україною

Цей материал також доступний

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Захід у брехні та зриві мирних домовленостей з Україною під час прес-конференції за підсумками візиту до Китаю.

Пряма мова Путіна:

“Когда наши войска стояли под Киевом, нам что было сказано со стороны наших западных партнеров? Нельзя подписывать документы, если с противоположной стороны к виску приставлен пистолет, надо отвести войска от Киева. Мы сделали это. На следующий день они [украинцы] выбросили все наши договоренности в помойку и сказали: теперь будем воевать до конца. А их западные кураторы заняли позицию победить Россию на поле боя, нанести ей стратегическое поражение. Нас в очередной раз обманули”, — поскаржився Путін.

За його словами, тепер він став обережнішим у питаннях врегулювання ситуації в Україні, але все ще готовий до переговорів.

Пряма мова Путіна:

“Мы должны понять, с кем и как мы должны иметь дело, можем иметь дело, кому и в какой степени можно доверять”, — сказав Путін.

Президент РФ запропонував взяти за основу Стамбульську угоду, яка була парафована обома сторонами, але так і не реалізована.

Пряма мова Путіна:

“У нас есть база для переговорного процесса — то, о чем мы договорились в Стамбуле, и то, под чем, фактически под выдержкой из этого объемного документа, была поставлена подпись главы украинской делегации. У нас же документ лежит, подпись стоит”, — зазначив Путін.

Він також додав, що Росія аналізує всі міжнародні ініціативи щодо врегулювання, в тому числі буде спостерігати за мирним самітом у Швейцарії, запланованим на 15-16 червня.

Пряма мова Путіна:

“В чем смысл этого мероприятия, понятно: собрать как можно большее количество стран, потом заявить о том, что все согласовано, а потом предъявить России это как уже решенный вопрос, ультиматум. Такого развития событий не будет”, — попередив Путін.

Путін підкреслив, що на відміну від України Росія ніколи не відмовлялася від переговорів, проте при вирішенні цього питання Москва буде виходити з реальної ситуації “на землі”.

Нагадаємо, ми писали:

Проєкт мирної угоди з росією: Арахамія розповів деталі переговорів у Стамбулі

Нагадаємо: Після повномасштабного вторгнення Росії Україна намагалася вести переговори про мир. Президент Володимир Зеленський не раз закликав російського диктатора Володимира Путіна обговорити усі гострі питання при особистій зустрічі. Той проігнорував. Зрештою Зеленський констатував, що заяви Путіна про прагнення до миру не щирі, і затвердив рішення РНБО про неможливість вести з ним переговори.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button