ПригодиСуспільство

Міністерство юстиції України обмежує права громадян під час війни

Україна в зв'язку з воєнним станом обмежує виконання Конвенції про права людини

Цей материал також доступний

Київ — У середовищі триваючого конфлікту Міністерство юстиції України взяло на себе рішення, яке може спричинити значні зміни у повсякденному житті українців. 4 квітня 2024 року було подано заяву до Ради Європи, де Україна заявляє про частковий тимчасовий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав і свобод людини.

За документом, опублікованим на сайті Ради Європи, військове керівництво отримує право запроваджувати обмеження, які можуть торкнутися базових прав та свобод кожного громадянина. Серед них — свобода пересування, недоторканність приватного житла, та таємниця листування.

Зокрема, влада може вводити комендантську годину, обмежувати рух транспорту, проводити огляди речей та житла, а також забороняти громадянам змінювати місце проживання без спеціального дозволу. Ці дії обґрунтовуються статтею 15 Конвенції про права людини, яка дозволяє тимчасові обмеження в період воєнного стану.

Примусове відчуження майна для потреб держави також можливе, що ставить під загрозу право володіння та користування приватним і комунальним майном. У цей непростий час ми бачимо, як права, які вважалися непо

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button