Жахлива практика: ТЦК викрадає водіїв прямо з рейсів під час їх повернення в Україну з-за кордону
І забрали його до військової частини. Автомобіль залишили там на КП
Інформація про те, що водії вантажівок стають об’єктом уваги ТЦК при поверненні в Україну з-за кордону, була розміщена в інтернеті. Зв’язок з ними майже миттєво обривається, як повідомлено Українською Асоціацією міжнародних автоперевізників.Також зазначається, що автомобіль залишається на дорозі до тих пір, поки інший водій не прийде його забрати.
Було надано декілька телефонних розмов з власниками перевізника, чиї водії були зняті з вантажівок на посту Нижні Ворта в Закарпатській області:
“Один із водіїв повертався з Португалії. Машина була під митними пломбами і з печатками, оформлений карнет. Коли водій вийшов з машини, його забрали. Після цього ми втратили зв’язок з ним. Водій залишив автомобіль біля дороги з увімкненою сигналізацією. Ми прибули на місце о 5:30 ранку на наступний день, і авто все ще там стояло, миготіло. Добре що машина була новою, батареї не розрядилися, і ми могли їхати далі. Ключі та документи були забрані у військкоматі, – розповів Віталій Шаль, представник ТОВ “ШАЛЬ” з Київської області.
“Ми змогли поспілкуватися з водієм лише хвилину. І забрали його до військової частини. Автомобіль залишили там на КП. Сьогодні ми зранку з ним поспілкувалися він уже находиться у війсковій частині. Водій виконував міжнародне перевезення в’їхав в Україну, ніхто не робив ніяких зауважень на прикордонному пункті не зробив, а зараз цей автомобіль знаходиться без водія в цьому КП. Ми вирішуємо яким чином його забрати. Автомобіль завантажений.“, -зауважив Сергій Нечай, перевізник “Транспеле” з Києва.
Згідно з інформацією, водіїв зупиняють та пропонують проїхати в ТЦК, а у випадку відмови застосовують силовий вплив. Їм обіцяють, що буде проведено лише перевірку документів, але фактично направляють до військової частини.
“Був зупинений працівниками поліції у Нижніх Вортах. Його представники поліції попросили документи. Він документи надав. Попросили вийти з автомобіля. Він вийшов з автомобіля. Вони документи перевірили і сказали, що ще документи його хочуть перевірити представники ТЦК . Представники ТЦК також перевірили документи і сказали давайте ми з вами проїдемо у найближче відділення територіального центру ТЦК для щоб уточнити ваші дані і вас назад відпустимо. Ну як ви розумієте водій сказав , що він не бажає. Його скажимо так практично силою заштовхали у транспортний засіб. Водій каже, що він відчував себе нібито він знаходився в тюрмі… Там він пройшов медичний огляд ВЛК. І уже відповідно звідти він попрямував…. підписав усі документи по мобілізації. І він уже знаходиться біля Рівного на полігоні… На що я акцентував би увагу, на те що представниками ТЦК не беруться до уваги такі речі як. На те що водій здійснює доставку вантажу. Він згідно конвенції кдпв ст 17 несе відповідальність за вантаж…”, – повідомив Віталій Савчук, перевізник ТОВ “КТС”, м. Рівне.
Внаслідок цього Асоціація звернулася до уряду з проханням припинити цю практику. Президент AsMap, Леонід Костюченко, надіслав листа до прем’єр-міністра, у якому пропонує звернути увагу на такі випадки та запобігати їм у майбутньому.
“Я хочу звернутися офіційно сьогодні до міністра оборони. Я хочу звернутися сьогодні до міністрі інфраструктури. Давайте сядемо за стіл. Обговоримо усі проблеми і найдемо шляхи вирішення цих проблем. Але не можна так на автомобільних магістралях вилучати водіїв. Забирати їх, борсаючи вантаж, борсаючи автомобіль на трасі…. Людина повинна знать, виходячи в рейс доїде вона додому чи не доїде”, – звернувся Леонід Костюченко.
Усім цим можна додати, що міжнародні автоперевізники та їхні профільні асоціації з перших днів війни активно надають значну підтримку Збройним Силам. З метою забезпечення безперервності цієї допомоги і необхідності виходу на рейси без перешкод, включаючи потреби військових.