Суспільство

Зарплатний армагедон: коли робота шукає людину, а не навпаки

Дефіцит робочих рук в Україні стає головним головним болем бізнесу

Цей материал також доступний

В Україні поглиблюється проблема нестачі робочої сили, що стає критичною для розвитку вітчизняного бізнесу. Компанії змушені переглядати політику заробітної плати, щоб привабити нових співробітників.

Наразі спостерігається зростання кількості вакансій на основних робочих порталах країни. Зокрема, на work.ua кількість вакансій зросла з 72,8 тис. у березні 2021 року до 94,8 тис., а на robota.ua – з 19 тис. до 26,8 тис. Натомість, кількість активних претендентів скоротилася майже вдвічі, з 110 тис. до 58,7 тис.

Європейська бізнес-асоціація також підкреслює труднощі з набором персоналу. Операційний директор компанії grc Наталія Слинько вказує на поширення практики переманювання співробітників з більш високою зарплатнею як основний інструмент конкуренції між роботодавцями.

Компанії стикаються з проблемою збільшення фонду заробітної плати через фінансові обмеження, тоді як кандидати очікують більш високих доходів. Середня зарплата в країні досягла 20 тис. гривень, але офіційна статистика більше не оновлюється.

Складнощі з набором кваліфікованого персоналу з досвідом стають дедалі відчутнішими, що стосується як робітничих спеціальностей, так і офісних працівників.

Нагадаэмо, ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button