Пригоди

Хабарі та розтрати: які справи розслідують на Миколаївщині щодо військових

Упродовж року прокуратурою направлено до суду 412 обвинувальних актів

Цей материал також доступний

Впродовж 2023 року кількість зареєстрованих кримінальних проваджень у сфері оборони збільшилась утричі. Про це на брифінгу у вівторок, 28 листопада, розповів керівник Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Андрій Кльопов.

Так, упродовж року прокуратурою було направлено до суду 412 обвинувальних актів. З них 13 – у сфері економіки, 9 – у сфері корупції.

7 кримінальних проваджень стосувалися отримання неправомірної вигоди.

Наприкдад, до суду направлено обвинувальний акт щодо командира однієї з військових частин, який допустив розтрату бюджетних коштів на загальну суму 715 тис. грн, безпідставно перерахувавши гроші особам, які на військовій службі були відсутні та посадові обов’язки не виконували.

До кримінальної відповідальності також притягнуто командира ремонтного взводу, який отримав неправомірну вигоду у сумі 20 тисяч гривень за непритягнення військовослужбовця до адміністративної відповідальності.

Окрім цього, до суду направлено обвинувальний акт щодо старшого інспектора відділу аудиту, полковника, який отримав неправомірну вигоду в розмірі 80 тисяч гривень за вплив на керівника аудиторської групи з приводу невідображення в аудиторському звіті виявлених порушень.

Також до кримінальної відповідальності притягнуто одного з начальників відділів районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат), який отримав від суб’єкта підприємницької діяльності неправомірну вигоду в сумі 1 тисяча доларів США та 1 тисяча літрів дизельного палива за оформлення тимчасового відстрочення працівникам підприємства без наявних підстав.

До суду направлено обвинувальний акт щодо командира взводу однієї з військових частин на території Миколаївщини, який отримав від підлеглих військовослужбовців кошти на загальну суму 385 тисяч гривень за надання звільнення та нестворення штучних перешкод під час проходження військової служби.

До кримінальної відповідальності, зокрема, притягнуто командира стрілецького батальйону, який, будучи прямим начальником для підлеглих військовослужбовців довіреного йому підрозділу, притягував останніх для виконання завдань, не пов’язаних із військовою службою, чим завдав шкоди державі на суму 554 тисячі гривень.

Протягом 2023 року оперативними підрозділами при процесуальному керівництві спецпрокуратури затримано військовослужбовця однієї з військових частин, який здійснював збір та передачу інформації розвідувального характеру представникам російських військ.

Крім того, затримано працівника військового правоохоронного органу, майора, який обіцяв за грошову винагороду в сумі 7,5 тис. доларів США надати заявнику документи про непридатність до військової служби для безперешкодного перетину державного кордону.

Також затримано військовослужбовця однієї з військових частин, молодшого лейтенанта, який надав співробітнику військової контррозвідки неправомірну вигоду в розмірі 4,5 тисячі доларів США.

Обвинувальні акти з усіх цих проваджень направлені до судових інстанцій.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button