Економіка

Підприємці на Миколаївщині можуть отримати фінансову допомогу за обласною програмою

На ці потреби з бюджету області виділили п'ять мільйонів гривень

Цей материал також доступний

У Миколаївській області конкурсна комісія опрацьовує майже 40 заяв від підприємців щодо фінансової підтримки, що надається в рамках “Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2021-2023 роки”. На ці потреби з бюджету області виділили п’ять мільйонів гривень. Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Микола Марінов.

За його словами, із початком повномасштабного вторгнення до обласної програми з підтримки бізнесу внесли зміни, прибрали обов’язкову вимогу щодо створення робочих місць. На перший конкурс, що відбувся 17 жовтня, переважно надійшли заявки від керівників аграрних підприємств.

“На першій комісії ми відібрали із поданих близько 40 заявок від підприємств області. Всі вони відповідають умовам, але насамперед це компанії, які не тільки зберігають, а створюють нові робочі місця”, — говорить посадовець.

Документи підприємці подають до Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області. За результатами конкурсного відбору можна отримати такі види фінансової підтримки:

  • часткова компенсація відсотків за кредитами;
  • компенсація вартості придбаних основних засобів;
  • компенсація суми кредиту на відбудову зруйнованих внаслідок військової агресії РФ основних засобів;
  • компенсація вартості витрат на переміщення виробничих потужностей, які повернулись з місць релокації.

“Аграрні фірми скористались компенсацією вартості тракторів чи сіялок, тобто засобів сільськогосподарського виробництва. Одне підприємство виробниче скористалось компенсацією на придбання обладнання, а саме станків”, — каже Микола Марінов.

Директор Миколаївського центру підтримки бізнесу, член комісії Артем Ващиленко каже, максимальна сума виплати на одне підприємство становить 200 тисяч гривень протягом бюджетного року.

“Зараз заявок майже 40, але повністю готові документи мають лише чотири компанії, із них три — представники сільськогосподарської сфери й одне — металообробка. Так, більш активно подаються підприємства АПК, сільгосппереробки, але є й промислові підприємства”, — сказав Артем Ващиленко.

Зі слів Артема Ващиленка, ця програма та інші проєкти, що впроваджують на Миколаївщині задля підтримки бізнесу, мають попит у підприємців.

“Із повномасштабною війною наші підприємства постраждали від бомбардувань, руйнувань, від складної економічної ситуації, руйнації ланцюгів, мінування, підприємства втратили власні обігові гроші тощо. Тому є потреба в компенсації витрат, щоб відновлювати роботу. Для цього й існує така програма”, — зазначив директор Центру підтримки бізнесу.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

  1. Понимаю .что это необходимо АГРАРИЯМ ,но бизнесменам торговцам НЕ В КОЕМ СЛУЧАЕ не стоит давать никакой помощи ,у них МАТРАСЫ набиты деньгами ,ПУСТЬ НАЛОГИ ЧЕСТНО ПЛАТЯТ !!! Всем известно ,что у каждого вышестоящего чиновника имеется и не один бизнес ! Все под себя подгребают .....

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button